3 Bin 500 TL`ye mal olan özürlü aracı, Oğlakçı köyünde ikamet eden bedensel engelli kardeşler Hıdır ve Ali Akbal kardeşlere Varto Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Ataç ve firma yetkilileri tarafından teslim edildi.

Aracı özürlü kardeşlere teslim ederken konuşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Ataç “Yeni aracınızı dikkatli kullanın. Süratli gitmeyin, kaza yapmadan iyi günlerde kullanın. İki bedensel engelli vatandaşımızın isteği ve kaymakamımızın talebi üzerine Kaymakamlık olarak yurt genelinde özürlü aracı üretimi yapan firmalardan fiyat teklifi aldık. Fiyat teklifini uygun bulduğumuz Diyarbakır’daki bir firmaya engelli vatandaşlarımızın sağlık durumlarına göre sipariş ettik. Özürlü aracı talebimize göre dizayn edilerek gönderildi. Bu gün araçları teslim ettik. İyi günlerde, kazasız belasız kullansınlar” dedi.

Araçlarına kavuşan kardeşlerden Hıdır Akbal, kendilerine araçları alan Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız’a teşekkür ederek, “Kaymakamımızdan Allah razı olsun. Bizim yüzümüzü güldürdü, Allah da kendisinin yüzünü güldürsün. Kaymakamımız sayesinde evde hapis gibi yaşamaktan kurtulduk, bundan böyle Kaymakamımızın bize aldığı özürlü aracıyla dolaşabileceğiz” dedi.

 Özürlü kardeşlerden Ali Akbal ise “alınan bu araç ile hayallerinin gerçekleştiğini ifade ederek ” Kucaklarda taşınmaktan aileme ve komşularıma zahmet vermekten bende rahatsızlık duyuyordum. Sosyal Yardımlaşma Vakfının sağladığı bu imkanla istediğim her tarafa gidebilirim artık. Devletimin bu iyiliğini asla unutmayacağım ” dedi.

Varto kaymakamı Mehmet Yıldız ise, bedensel özürlü ve maddi durumu iyi olmayan bu iki kardeşimiz bizlere müracaat ettiler bizde gereğini yaptıklarını belirterek “eğer bu kardeşlerimiz gibi yatağa mahküm kişiler varsa onlarda müracaat etsinler onlar içinde imkanlarımız dahilince bu tür özürlü araç konusunda yardımcı olabiliriz” diye konuştu.

 

 
 Günaydın Muş Gazetesi