Geçtiğimiz gün meydana gelen kazada Şehit Olan Uzman Çavuş Hacı Kocabaş için dün Jandarma Alay Komutanlığı önünde resmi tören yapıldı. Törende Şehit Uzman Çavuşun 12 yaşındaki oğlu Ahmet Salih babasının tabutunu öperek ona son defa veda etti. Varto Çaylar Jandarma Karakolunda görevli iken geçtiğimiz gün Açık Öğretim Belgelerini teslim etmek için izinli olarak Muş’a gelen Hacı Kocabaş dönüş yolunda ailesi ve aynı yerde çalıştığı bir Astsubay arkadaşı ile birlikte trafik kazası yapmıştı. Kaza sonrasında şehit olan Uzman Çavuş Hacı Kocabaş için dün Jandarma Alay Komutanlığı ön nizamiyesinde devlet töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Vali İbrahim Özçimen, 49 İç Güvenlik Alay Komutanı Albay Murat Aydın, Jandarma Alay Komutanı vekili Yarbay Serdar Köken, Askeri Birlikler, Asker aileleri, sivil vatandaşlar ile Şehidin 12 yaşındaki Oğlu Ahmet Salih ile kızı 8 yaşındaki kızı Merve katıldılar.

GÖZ YAŞI SEL OLDU
Düzenlenen şehit cenazesinde yapılan konuşmaların ardından İl Müftülüğü görevlileri tarafından kuran-ı kerim okundu. Edilen duanın ardından ise şehidi uğurlama törenine geçildi. Tören öncesi okulu nedeniyle anne ve babası ile Muş’a gelmeyen, Şehidin oğlu Ahmet Salih Babasının tabutunu öperek uğurladı. Kazada kolu kırılan fakat yinede babasını cenaze törenine katılan 8 yaşındaki Merve ise tören boyuncu Kurmay Albay Murat Aydın’ın elini bırakmadı. Şehidin cenazesi Memleketi Çorum’un Sungur ilçesi Beşkızlar Köyünde defnedilmek üzere uçakla ilk önce İstanbul’a oradan yine uçakla Ankara’ya götürülecek. Şehit cenazesi Ankara’dan Çorum’a karayolu ile geçecek.

İRFAN BOZDOĞAN’IN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR
Muş’a Açık Öğretim harcını yatırmak için ailesi ile birlikte gelen, Varto Çaylar Jandarma Karakolunda görevli olan Uzman Çavuş Hacı Kocabaş halen belirlenmeyen neden ile aracı ile geçtiğimiz akşam kaza yapmıştı. Kaza sonrasında Uzman Çavuş Hacı Kocabaş olay yerinde hayatını kaybederken, araç içinde bulunan Astsubay İrfan Bozdoğan, Cennet Kocabaş, Merve Kocabaş, Hasan Kocabaş, Çiğdem Demiraslan ve sekiz aylık bebek Sultan Demiraslan çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Yarılardan Astsubay İrfan Bozdoğan ve Cennet Kocabaş’ın durumlarının ağır olması nedeniyle geçitğimiz akşam Elazığ Fırat Üniversitesine sevk edilmişlerdi. Cennet Kocabaş yüz kemiklerinin hasar görmesi nedeniyle ameliyata alınırken yaralı Astsubay İrfan Bozdağa’ın beyninde oluşan ödem nediyle sürekli uyutuluyor. Cennet Bozdoğan’ın sağlık durumu iyiye gitmesine rağmen Astsubay İrfan Bozdoğan’ın sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor. Diğer yaralılar’ın ise tedavileri Muş Devlet Hastanesinde devam ediyor. Haber: Mikail Gökarslan

 NULL