İlçe öğrencilerinden Muş’lu vekil Seracettin Karayağız’a ziyaret. Varto Yeşilpınar İlköğretim Okulu 4. ve 5. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup Ankara’da Ak Parti Muş Milletvekili Seracettin Karayağız’ın konuğu oldular.

Ziyaret esnasında Karayağız tarafından gösterilen sıcak ilgiden oldukça memnun olan öğrenciler kendilerine gösterilen ilgiye karşılık AK Partili vekil Karayağız’a teşekkür dileklerini ilettiler.

Yapılan gezi dolayısı ile Muş’lu vekillerimizden Seracettin Karayağız’ı ziyaret eden Yeşilpınar İlköğretim okulu öğrencilerinden Dilan Yıldız isimli öğrenci, TBMM’yi gezmekten ve Muş Milletvekilimiz ile tanışmaktan ötürü çok mutlu olduğunu söyledi.

 Kendilerine sunulan bu imkanların oluşmasında büyük emek sahibi olan tüm yetkililere teşekkür dileklerini ileten Dilan Yıldız, Varto Kaymakamımız Sayın Mehmet Yıldız’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yavaş’a ve çok sevdiğimiz bizim canımız Özden Özdemir öğretmenimize çok teşekkür ederim dedi.

  Ankara gezisi hakkında bilgi veren Yeşilpınar İlköğretim okulu müdürü Özden Özdemir ise yaşamında böyle güzel anların nadiren yaşanabileceğini kaydetti. Ankara’da TBMM,Ankara Kalesi,Anadolu Medeniyetleri Müzesi,Anıtkabir,Ankara Evi Müzesi,Kurtuluş Savaşı Müzesi,Hayvanat Bahçesi,Harikalar Diyarı,Mavi Göl gibi bir çok yerleri ziyaret edip gezdiklerini belirten Özden, öğrencilerimizin ülke değerlerini tanımaları açısından çok önemli olan bu gezi istenilen düzeyde amacına ulaştırılmıştır dedi.

Okul öğrencilerinden Şemsettin Değer isimli öğrenci ise, Anıtkabir’ görmeyi çok istiyordum. Bu gezi sayesinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha içimde yaşadım ve onu hissettim diyerek geziden almış olduğu hazzı belirtti.

 Bir başka öğrenci Cesur Yıldız ise Hayvanat Bahçesi, Harikalar Diyarı gibi alanları gezmekten çok hoşlandığını ve bir kez daha gelmek istediğini belirtti.

Öğrencilerden Rezan Güler;Hayatımda böyle yerleri görmek belki bir gün daha bana nasip olmaz emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.Bir başka öğrenci Dilek GÜLER ise Anıtkabir’i gezmekten ötürü Atamızı ziyaret etmeyi çok istiyorduk bunu yaşamak çok güzel Atamızın ikliminde bir an bile olmak bize büyük onurdur diyerek duygularını ifade etti.

 Kurtuluş Savaşının yaşandığı yıllara geri gittiğini belirten bir başka öğrenci ise Veysel Yıldırak oldu. Veysel Yıldırak; Ülkemizin ne zor şartlar altında düşman işgalinden kurtulduğunu ve bu uğurda halkımızn nasıl mücadele ettiğini görmek ilerisi için daha çok çalışarak gayret göstermem gerektiğini bana gösterdi dedi. Günaydın Muş Gazetesi