Muş’ta 1. Amatör Küme Şampiyonluğu için mücadele eden Hasköyspor ile Zaferspor arasında oynanan olaylı maçı 3-0 kazanan Hasköyspor’un, cezalı oyuncu oynattığı gerekçesiyle 3-0 hükmen yenik sayıldığı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) verdiği kararın ardından 1. Amatör Küme şampiyonu Zaferspor oldu.


Muş’un Hasköy İlçesi’nde 3 Aralık 2005 tarihinde Hasköyspor ile Zaferspor arasında oynanan şampiyonluk maçını Hasköyspor 3-0 kazandı. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte sporcuların saha içerisinde kavga etmeleri sebebiyle bazı sporcular yaralanmıştı. Maçın ardından TFF’ye Hasköyspor’un cezalı oyuncu oynattığı gerekçesiyle itirazda bulunan Zaferspor yöneticileri kararın gelmesiyle birlikte şampiyon olmanın sevincini yaşadılar.


Yapılan itirazdan sonra TFF’nin Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na gönderdiği kararda, Hasköyspor oyuncularından 2 numaralı Mesut Kınık’ın cezalı olduğunun tespit edildiği ve Hasköyspor’un 3-0 hükmen yenik sayıldığı belirtildi. TFF, Mesut Kınık’ın daha önceden 4 maç cezalı olduğunu ve sadece 3 maç cezasını çektiğini bildirerek, Hasköyspor’un 3-0 hükmen yenik sayıldığını açıkladı.

NULL