Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Haydi; Gençler-Çocuklar Spora! sloganıyla başlattığı yaz spor okulları, 29 Haziran Cumartesi günü başlıyor.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde başlatılan yaz spor okulları kayıtları 28 Haziranda sona eriyor. Yaz spor okulları hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, gençlerin ve çocukların sporla tanışmaları amacıyla her yıl bu dönemlerde Yaz Spor Okullarının start aldığını, bu yıl da yaz spor okullarının 29 Haziran Cumartesi günü start alacağını belirtti. Yaz tatilinde çocukların zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için 29 Haziran´da başlayan yaz spor okulları kayıtlarının 28 Haziran Cuma gününe kadar devam edeceğini belirten Müdür Güler, çocukların ve gençlerin yaz döneminde spora yönlendirilmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkısının büyük olacağını söyledi. Öğrenciler için mükemmel bir fırsat olan yaz spor okullarının binlerce çocuğa hizmet verecek şekilde planlandığını ifade eden Müdür Güler, çocukların daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması için ülkemizdeki bütün illerde olduğu gibi ilimizde de bu yıl engelliler de dâhil olmak üzere 17 farklı branşlarda yaz spor okullarından 5-18 yaş arası çocuk ve gençlerin yüzme dışında bütün kurslardan ücretsiz olarak faydalanacağını belirtti.

Yaz spor okullarında cimnastik, atletizm, voleybol, hentbol, yüzme, judo, karate, taekwon-do, boks, tenis, masa tenisi, güreş, badminton, oryantring, futbol olmak üzere 17 branşta kursların verileceğini hatırlatan Müdür Güler: 2019 yılı il spor merkezlerimiz, Spor Genel Müdürlüğü´nün kuruluş tarihi olan 29 Haziran 2019´da başlayacak. Kurs başvuru kayıtlarımız 28 Haziran´da son bulacak. İl Spor Merkezlerine kayıtlarımız 05-18 yaş arasında yapılmaktadır. 17 branşta faaliyet gösteriyoruz. Branşlarımıza kayıt yapan çocuklarımız sporla tanıştırıyoruz. İl Spor Merkezlerinin bitiminden sonra kulüplere devir ediyoruz. Yaz spor kurslarında masa tenisi, badminton, atletizm, güreş, jimnastik, taekwan-do, karate, voleybol, futbol, oryantring, boks, tenis gibi diğer branşlarda kurslarımızı açtık. Yüzme kursumuzu da açtık. Bu 17 branşa kayıt yaptırmak isteyenlerin 28 Haziran mesai bitimine kadar devam ediyor. Yaz spor kurslarımız okulların açılmasına 1-2 hafta kala sona eriyor. İl spor merkezleri kurslarının bitimine 1-2 hafta kala çocuk gelip kaydını yaptıktan sonra geride kaldım mı kaygısını yaşamadan çocuklarımızı antrenörlerimize teslim ediyoruz. Aynı branşta spor merkezimize gelip faaliyetlerini sürdürecekler ifadesini kullandı.

Yaz spor okullarında yaz tatilinde yapılan spor faaliyetlerinin dışında sosyal ve kültürel alanlarda da etkinlikler planladıklarını dile getiren Müdür Güler: Yaz sporları yanında çocuklarımıza sosyal ve kültürel alanlarda da etkinlikler yapıyoruz. İl Spor Merkezlerimize kayıt yaptıran çocuklarımızın bir kısmını yani gönüllü olanları Gençlik Merkezine üye kaydını yaptırıyoruz. Gençlik Merkezi üzerinden gezilere gönderebiliyoruz. Onun dışında antrenmanlara gelen çocuklarımızı antrenörlerimize direktif vermişiz, çocuklara oyunlar oynatıyorlar, gezdiriyorlar, tesislerimizi gezdiriyorlar dedi.

 

Fırat Demir Haber 49 Gazetesi