Skip to main content

Yaz spor kurslarına yoğun ilgi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, yılsonu tatilinin başlaması ile birlikte tüm spor branşlarından oluşan yaz spor okullarına 2 bin 600 öğrencinin katıldığını belirterek, kayıtların devam ettiğini ve ebeveynlerin çocuklarını spora yönlendirmesi gerektiğini kaydetti.

29 Hazirandan sonra yaz spor okulları açtıklarını ve yoğun ilginin gösterildiğini belirten Kartal, kursların 1 Eylül 2015 tarihine kadar devam edeceğini söyledi. Çocukların yaz mevsiminde sportif aktivitelerden yararlanması için velilerin sorumluluk bilinci ile hareket etmesi gerektiğini belirten Kartal, çocuklar yaz mevsimini dört duvar arasında geçirmesin. Tesislerimizde çeşitli spor kursları için kayıtlarımız başlamıştır. Okulların tatil olması sportif etkinlikler için büyük bir fırsattır. Çocuklar internet kafelerde vakit geçireceklerine spor kurslarından yararlansınlar dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı internet sitesinde başvuru formunun olduğunu ve aynı zamanda kuruma da müracaatların yapılabileceğini belirten Kartal, yüzme havuzu inşaatının devam etmesi nedeniyle yüzme kursu açamadıklarını ifade eden Kartal, diğer tüm spor branşlarının mevcut olduğunu kaydetti.

Yeniden kayıt yaptıracak olan velilerin il müdürlüğünü ziyaret etmesini istediklerini vurgulayan Kartal, yaz spor okulları ile ilgili şunları söyledi: Yılsonu tatilinin başlaması ile birlikte çocuklarımızı sportif alanlara çekmek ve spor branşları ile tanıştırarak spor yapmaları için gerekli duyuruları yaptık. Yeni tatilden dönen ve kayıt yaptırmamış tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı spora davet ediyoruz. Hem yaz Kuran Kurslarına katılan çocuklarımıza ve yazın boşta kalanları seans şeklinde alacağız.

Deneyimli antrenörlerin yaz spor okullarında görev yaptığını ve gerekli tüm imkanların seferber edildiğini kaydeden Kartal, Her yıl olduğu gibi bu yılda yaz tatilinde tüm gençlerimizi spor yapmaya çağıyoruz. Yaz okulunda açılacak branşlar; Atletizm, Basketbol, Badminton, Boks, HİS (Futbol), Hentbol, Güreş, Kayak, Karate, Kort Tenisi, Judo, Jimnastik, Masa Tenisi, Taekwondo ve Voleybol branşlarında kurslar açılacaktır. Kayıtlar İl Müdürlüğümüze yapabilirsiniz. Bayram tatili dolayısıyla ara verilen kurslarımız Pazartesi gününden itibaren devam edecek şeklinde konuştu.

Çocukların daha da sosyalleşebilmeleri için bu okulların büyük bir fırsat olduğuna vurgulayan Kartal, Velilerden ricam çocuklarını bu kurslara yönlendirsinler. Buraya gelen velilerimize bu kursları komşularına ve yakınlarına söylemeleri ricasında bulunduk. Kız, erkek fark etmez, yeter ki veliler duyarlı olsun ve çocuklarını getirsinler. Çocuklarının sosyalleşmesi için bu avantajı kullansınlar. Kurslara ilgi gösteren bütün velilerimize çok teşekkür ediyorum ve çocukların iyi bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum. Kurslarımız 29 Haziran itibariyle başlıyor ve 1 Eylülde de sona erecek şeklinde konuştu.

Çocukların kapalı mekanlarda ve internet başında geçen antisosyal yaşamlarını değiştirmek, çocukların sosyalleşmelerinin yanı sıra beceri kazanmalarını sağlamak amacıyla açılan Yaz Spor Okullarında; eğitimlere şu ana kadar 2 bin 600 başvuru yapıldı. Alanında başarılı antrenörler tarafından eğitim alacak öğrenciler, idmanlarını stat, kapalı spor salonları ve Gençlik Merkezinde yapacaklar.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri