İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü kurumlar arası Valilik voleybol turnuvası düzenlemek için hazırlıklarını yapmaya başladı.
Düzenlenecek olan turnuva ile ilgili duyuruda bulunan İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü turnuvaya katılacak olan kurumların aşağıda belirlenen kriterlere uyması gerekir.
“1-Müsabakalar 04 – 18 Mayıs 2009 tarihleri arasında Atatürk spor salonunda yapılacaktır ( Müsabaka saatleri teknik toplantıda belirlenecektir)
2-Müsabakalara katılacak takımlardan ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ilgili personellerden Tertip Komitesi kurulacaktır. Organizasyon Tertip Komitesi tarafından yürütülecektir.
3-Teknik toplantı 29 Nisan 2009 Pazartesi günü saat 18:00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yapılacaktır. Teknik toplantıya katılmayan kurumlar daha önceden başvuru yapmış olsalar bile fikstüre alınmayacaklardır. Kura çekimleri ve fikstüre katılım durumuna göre yapılacaktır.
4-Müsabakalara katılacak kurumlar kurum amiri onaylı takım listesini ve oyuncuların kurum kimlik fotokopisi ile birlikte teknik toplantıda Tertip Komitesine sunacaklardır. (Müsabakalarda takım listesinde belirtilen sporcu, idareci ve antrenörlerin dışında kesinlikle hiç kimse müsabaka alanına alınmayacaktır. Ayrıca sporcu, idareci veya antrenör olarak görevlendirilenlerin bir başka kurumda görev yaptıkları tespit edilmesi halinde söz konusu kurum takımı fikstüre dahil edilmeyecektir.
5-Müsabakalarda Uluslar arası Voleybol Federasyonu oyun kuralları geçerlidir.
6-Müsabakaya katılacak takım sporcularının numaralı forma ve şort giymeleri zorunludur.
Numaralı forması olmayan takım veya sporcu kesinlikle müsabakaya alınmayacaktır.
7-Turnuvaya katılmak isteyen kurumlar kurum adına katılabildikleri gibi, kurumun şubesi varsa şube olarak da katılabilirler. Ancak Verilecek oyuncu listesinde yer alanların adı geçen şubede görev yapıyor olmaları gerekmektedir. ( örnek: Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü veya bir okul adına katılabilirler.)
Not: Turnuvaya Sponsor olmak isteyenler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğün başvurabilirler.
Turnuva ile ilgili detaylı bilgi için;
Telefon: 0436 216 11 41
Faks: 0436 216 11 44
GSM: 0 505 935 39 83 ( Mehmet ÖZTÜRK – Spor Şube Müdürü V.)
 Muş`un Sesi Gazetesi