MUDOSK Muş Dağcılık Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü 2009 yılının II. faaliyetini 65 sporcuyla gerçekleştirdi. Süphan dağına zirve yapan Muş Valisi Sayın Erdoğan Bektaş liderliğin de Muş’un güney tarafında bulunan Kurtik dağ silsilesinin, batı yüzünde kalan bölümüne, 80 cm kar olmasına rağmen başarılı bir faaliyet gerçekleştirildi. Mudosk’un 2009 yılı ilk faaliyetine katılan Vali Bektaş, “Mudosk’un yapmış olduğu tırmanış zorlu ama zevkli geçti. Mudosk sporcularıyla gittik. Gerek tarihi mekanlar gerek spor amaçlı olsun bu faaliyetlerin yapılmasında fayda var. Bende kendi sağlığım için katıldım. Bu tür faaliyetlere herkesin katılmasını istiyorum, faaliyetler olduğu sürece de katılmayı sürdüreceğim” dedi.(Fotoğraflar: Şahin Şahin-Hanifi Öncel)

Bundan sonraki faaliyetlerin hava şartları ne olursa olsun rutin olarak devam edeceğini belirten MUDOSK Başkanı Çağlayan bölgesel faaliyetler de sayın valimizin sayesin de katılımın fazla olması bizleri sevindirmiştir. Muş Valisi Sayın Bektaş’ın liderliğin de ve MUDOSK’un eğitimli sporcularının gözetimin de gerçekleşen faaliyete Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, İl emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, Çevre Orman Müdürü Rıfat Neyir, Şeker Fabrikası Müdürü Cumhur Mehmet Demirtaş, Gençlik ve spor il müdürü Selim Keleş, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz Telekom Müdürü Nihat Kaya, Alparslan Üniversitesi Dekan yardımcısı, Doç. Serdar Seven ve Alparslan ünv. Öğretim üyeleri, Fotoğraf Sanatçısı Adem Sönmez yanı sıra kamu kurum ve kuruluşundaki çalışanlar katıldı.

ÇAĞLAYAN, “HER HAFTA PROGRAM AKIŞIMIZ DEVAM EDECEKTİR”
Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulubü olarak faaliyetlerin sürekli olarak yapıldığını belirten MUDOSK Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Çağlayan, yurt içi ve yurt dışı faaliyetlere gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. “Mudosk olarak yaptığımız bütün çalışmalar planlı ve programlı olarak gerçekleşmiştir. Yapılacak diğer faaliyetlerimizde aynı şekilde Mudosk Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına katılmış sporcularımızın eşliğinde yapılacaktır. Bilgi ve tecrübe doğrultusunda hareket edilecektir. Her yıl yaptığımız yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimize çok sayıda sporcu katıldı. Kış faaliyetlerimiz her hafta düzenli olacaktır.
MUDOSK SPORCULARI
Abit Oruç
Mahmut Sönmez
Hanifi Öncel
Cihat Atıcı
Ayhan Özmen
Semet Vurar
A.Menav Başak
Abdullah Yazıcıoğlu
Gökay Bozkurt
Adem Kapan
Şahin Şahin
M.Akif Kale
Fırat Demir
Sinan Akpolat
Vehbi Yıldırım
Haluk Çetiner
Mehmet Çağlayan

 Şahin Şahin