Sağlık Spor Voleybol Takımı 3. Lige bir adım daha yaklaştı. 20-23 mart tarihleri arasında Bingöl ilinde yapılan Bölgesel Voleybol ligi ilk tur karşılaşmaların da mücadele eden temsilcimiz İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Spor Voleybol takımı birinci oldu.

Turnuvaya Grubumuzda Sağlık Sporla beraber Tunceli Özel İdare Spor ve Erzurum Oltu Spor katıldılar. Bölgesel voleybol liginde ilk maçlarına başlayan Sağlık Spor Voleybol takımı ilk karşılaşmasını Tunceli ve Erzurum voleybol takımlarıyla yaparak 3–2 ve 3-0 lik skorla la galip gelmeyi başardılar.

İlk defa bölgesel Voleybol liginde müsabakalara katılan İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Spor Voleybol takımının başarılarının devam edeceğini belirten Kulüp Başkanı Mehmet Sağlık, şampiyonluğu istediklerini söyledi.

Kulüp Başkanı Sağlık yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi yeni kurulup şimdiden başarı gösteren Sağlık Spor Voleybol takımı şampiyon olacaklarından hiç kuşkusunun olmadığını söyledi. Çünkü ilk bölgesel voleybol liginde karşılaştığı rakiplerini rahatlıkla yenerek yeteneklerini ortaya çıkardılar. Günün ilk voleybol maçını Erzurum ile Tunceli sporu 3-1 yenerken ikinci maçta temsilcimiz Erzurumspor’ u çok çekişmeli bir müsabaka sonrası 3-2 mağlup etmeyi başardı. İkinci gün müsabakasında ise temsilcimiz sağlık spor Tunceli sporu ezici bir skorla 3-0 mağlup etmeyi başardı ve ilk turnuva sonucunda 5 puanla ilk sıraya yerleşmesini bildi. Sağlık Spor Voleybol Takımı Nisan ayında aynı şekilde katılacağı müsabakalarda başarılı olacağını tekrar belirten Mehmet SAĞLIK bu arada sporcularımızın çok özverili ve istekli bir şekilde mücadele ettikleri için ve ayrıca grup birinciliğini ilimize kazandırdıkları için. Bütün sporcu ve teknik heyetimize tek tek teşekkür eder nice başarılara beraberce gitmeyi temenni ederim” dedi.

Kulübümüz Teknik direktörlerinden olan Mehmet Öztürk ve Ferzende Emre büyük gayretler göstererek takımı başarıya götüren isimlerin başında geldiler Gösterilen gayretler sonucunda sporcularımız oldukça motive oldular. Ayrıca Sağlık Spor Voleybol takımımızın oluşmasında, eksikliklerinin tamamlanmasında maddi ve manevi desteğini eksik etmeyen başta Sağlık İl Müdürü Dr. Kenan Akpolat’a Sağlık müdür yardımcısı Dr.Halil İbrahim Ürgüp’e Personel Şube Müdürümüz Maşallah Devrim’e İdari mali işler Şube müdürümüz Cuma Er’e ve emektar oyuncularımızdan olan Osman Ek’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Sağlık İl Müdürlüğümüzün sağlıklı yaşam için önem verdiği spor kulüplerinin başarısına yeni birisini de eklemeye çalışıyoruz. İlimizi en iyi şekilde temsil ederek bölgesel voleybol ligi müsabakalarında şampiyon olacağımıza inancımızın tam olduğunu belirten sağlık amacımızın ilimizde kısıtlı olan salon sporlarına gençlerimize teşvik etmek, halkımızın bu yönde teşvik ederek spora olan ilginin artmasını sağlamaktır dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi