Skip to main content

Taş değil gol atacaklar

Muş Haber Fotoğrafı

 

Aralarında ezeli rekabet veya siyasi çekişme olan takımları ve ülkeleri bile bir araya getirecek yeşil sahada atılacak anlamlı Fair-play duygusu, ortak noktada buluşmamıza etken olabilir.

 

N90 SPORT ailesi olarak biz de bu önemli evrensel duygudan hareketle Güneydoğu’nun incisi Şanlıurfa’da önemli bir turnuva düzenleme gereği hissettik.

 

Bu bağlamda özellikle Güneydoğu’yu saran terör belasını bu bölgeden uzaklaştırıp, gençleri yeşil sahalarda dostluk adına buluşturmak için gerekli fedakarlıktan kaçınmadık.

 

Bu nedenle devletimizin de büyük uğraş verdiği çözüm sürecine katkı vermek ve oradaki gençlerimizi yeniden topluma kazandırmak adına GÜNEYDOĞU CUP U-15 FUTBOL Turnuvası’nı düzenlemeye karar verdik.

 

Türkiye’nin özellikle Doğu ve Güneydoğu’ya ilişkin çok özel bir geçiş sürecini yaşadığı bu dönemde düzenlemeye karar verdiğimiz GÜNEYDOĞU CUP U-15 FUTBOL TURNUVASI, gençlerin spor alanlarına yönlendirilmesi adına hayati önem taşımaktadır.

 

N90 SPORT’un Kurucusu Nurhan Özücüer ve Proje Direktörü Nesim Argun tarafından organize edilen bu özel turnuva için gerekli hazırlıklarda son aşamaya gelinmiştir.

 

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün de büyük destek verdiği GÜNEYDOĞU CUP U-15 FUTBOL TURNUVASI hakkında bilgiler veren N90 SPORT’un Kurucusu Nurhan Özücüer, Güneydoğu’daki çocuklara sporla sahip çıktıkları takdirde bölgede terörün ortadan kalkacağına inandığını söyledi.

 

Belki de geç kaldıklarını bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Özücüer, “Bu proje hem oradaki çocuklarımız hem de bizler için çok önemli. Süper Lig, PTT 1. Lig ve Avrupa’nın önde gelen takımlarını, gençlerimizle aynı çatı altında bir araya getirmek oyuncuların hayatını da ileriki dönemlerde olumlu manada etkileyecektir” şeklinde konuştu.

 

Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın bölgeye olan yakın ilgisini bildiklerini dile getiren ve bugüne kadar çeşitli sebeplerle bölgede atılamayan adımların artık hayata geçmesi noktasında hareket ettiklerini ifade eden Özücüer, “Herkes Türkiye Cumhuriyeti Devleti çatısında bir ve beraber olmaktan mutlu ve huzurlu. Spor Bakanımızın bölgeye olan ilgisini yakinen biliyoruz. Buradaki çocuklarımızın imkanlarını da en az batıdaki yaşıtlarının seviyesine çekmemiz lazım. Çözüm süreci önemli bir adım. Biz bu çocuklarla iletişimi doğru kurarsak sıkıntı kalmaz. Elinde top olan çocuk eline silah almaz, polise taş ve Molotof kokteyli atmaz. Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere ülkemizde bu tür yatırımların önü açılmalı. Ayrıca güzel ülkemizin her bölgesine de aynı şekilde yaklaştığımızın da bilinmesini isterim” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Haber 49 Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri