Voleybol Kadınlar 2. Lig 16. Grup’ta mücadele eden Muş Yurdum ve Gençlik Spor Kulübü, 1. Lig hedefiyle başladığı sezonda oynadığı 10 karşılaşmanın 9’unu rakiplerine set vermeden kazandı.
Muş’ta kızların voleybola yönlendirilmes amacıyla 3 yıl önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kadın voleybol takımı kurulması için çalışma başlatıldı.
Müdürlük bünyesindeki antrenörler de kentteki okulları ve yurtları dolaşıp, turnuvalar düzenleyerek tespit ettikleri yetenekli kız öğrencileri takımın bünyesine aldı. Türkiye Voleybol Federasyonu Bölgesel Lig’de mücadele eden sporcular, geçen yıl ortaya koydukları başarıyla Kadınlar 2. Lig’e yükseldi.
Bu sezon 16. Grup’ta oynadığı 10 maçtan 9’unu 3-0 kazanarak liderliğe yükselen Muş ekibi, ligin ardından play-off müsabakalarında da aynı başarıyı sergileyerek 1. Lig’e yükselmeyi hedefliyor.
Kulüp Başkanı Hasan Yarçin, yaptığı açıklamada, Muş Yurdum ve Gençlik Spor Kulübünün 2019 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın talimatıyla kurulduğunu söyledi.
Takımda üniversite ve lise öğrencilerini bir araya getirdiklerini belirten Yarçin, “Voleybolu ve diğer salon sporlarını genele yaymaya çalışıyoruz. Temel amacımız 2. Lig’de mücadele eden ekibimizi 1. Lig’e taşımak. Takımımız belirli bir düzeye geldi. Yeni transferler yaparak takımı güçlendirip 1. Lig hedefine doğru ilerleyeceğiz. Çok başarılı sporcularımız var. Hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz.” diye konuştu.