Voleybol Kadınlar 2. Lig 16. Grup’ta mücadele eden Muş Yurdum ve Gençlik Spor Kulübü, 1. Lig hedefiyle başladığı sezonda grubunu ikinci bitirerek Çeyrek Final oynama hakkı kazandı.
Muş’ta kızların voleybola yönlendirilmesi amacıyla 3 yıl önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Muş Yurdum ve Gençlik Spor Kulübü göstermiş olduğu performansla adeta parmak ısırtıyor. Voleybol Kadınlar 2. Lig 16. Grup’ta çıktığı karşılaşmaların neredeyse tamamını 3-0 gibi net skorlarla kazanan Muş Yurdum ve Gençlik Spor Kulübü, grubunu ikinci bitirerek Nevşehir’de düzenlenecek olan çeyrek finallere gitmeye hak kazandı.
17-18-19 Şubat 2023 tarihinde Nevşehir Damat İbrahim Paşa ve Üniversite Salonunda yapılacak karşılaşmalara hazırlanan Muş Yurdum ve Gençlik Spor Kulübü çeyrek finallerde daha güçlü bir şekilde girmek için kadrosunu 3 yeni oyuncu ile güçlendirdi.
32 takımın mücadele edeceği çeyrek finallerde H grubunda mücadele edecek olan Muş Yurdum ve Gençlik Spor Kulübü, Pamukkale Belediye, Büyükçekmece AKOM ve Orhaniyespor ile karşılaşacak. Grupta ilk ikide yer alan takımlar yarı finale yükselecek.