MUŞSPOR’UN BİR SORUNU DAHA ORTADAN KALDIRILDI

Geçtiğimiz yıl profesyonel lige çıkan Muşspor’un en önemli sorunlarından biri olan kamp merkezi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Muş Valiliği tarafından 5 yıldızlı otel konforunda yapılan Sporcu Kamp Eğitim Merkezi ile çözülmesinin ardından şimdi de Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından antrenman sahası sorunu da giderildi. Özelikle antrenman ve maçların aynı zeminde yapılmasından dolayı zarar gören zemin antrenman sahasının bitirilmesiyle ortadan kalkmış oldu. 1071 Spor kompleksinde bulunan atletizm alanın doğal çim zemini Muşspor’un antrenmanlarını yapabilmesi için yeniden düzenlendi. Zemin ve çim çalışmalarının tamamlanması ile Şehir Stadyumu sadece maçlarda kullanılarak zeminin zarar görmesinin önüne geçilmiş olacak.

YENİ SENTETİK SAHA VE BİN KİŞİLİK STAD

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir’in girişimleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1071 Spor kompleksinde bulunan sentetik sahanın yanına yeni bir saha daha yapılacak. 2024 yatırım programına alınan sahaya ayrıca bin kişilik tribün inşası da yapılacak. Yeni saha ile Muş’ta futbol müsabakalarının oynayabileceği saha sayısı arttırılarak bu konuda sıkıntı yaşanmasının önüne geçilecek.

MÜDÜR TAŞDEMİR, “STADIMIZ ÇOK DAHA MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK”

Yapılan yenileme çalışmaları ile ilgili olarak bir açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, Şampiyonluğa giden bir Muşspor için ellerinden gelen desteği vermeye gayret ettiklerini dile getirerek şunları söyledi: “Şehrimizin güzide takımı Muşsporumuza şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum. Geçtiğimiz yıl Muş’a ilk geldiğimizde Muş Şehir Stadı da yeni tamamlanmış ve bir sürü eksiği bulunuyordu. Muşspor’un da profesyonel lige çıkması ile maçlarını oynaması gereken stadımızda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 49 maddelik bir liste bize teslim edildi. O zaman ki dar vakitte bu 49 maddelik eksiklikleri gidererek Muşsporumuzun yaklaşık 20 yıl sonra çıktığı profesyonel ligdeki ilk maçını kendi evinde oynamasını sağladık. Bu yıl ise daha iyi bir stad için çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettiriyoruz. Takımımızın maçlarını oynadığı Şehir stadımızda çeşitli düzenlemeler yaptık. Protokol tribünündeki taraftar koltuklarını VİP koltuklarla ve protokolümüzün kullandığı koltukları yenileyerek yaptık. Toplamda 570 adet yeni koltuğun montajını tamamladık. Ayrıca protokol tribününün olduğu zeminde de epoksi uygulayarak daha dayanıklı hale getirdik. Bunun yanında yine bir çok futbol takımının stadında olmayan soyunma odalarında da düzenlemeler yaptık. Ardından stadımızda zemin bakım ve yenileme çalışmalarını başlattık. Türkiye’de stad zemini yapan profesyonel firmalar ile anlaşarak stadımızın zemininde çalışmalar gerçekleştirdik. Gübreleme, kum serimi gibi yapılan iyileştirme çalışmaları ile daha iyi bir zemine kavuştuk. Zemin onarım, bakım ve yenilme çalışmaları ile Muş Şehir Stadı bundan sonra hem futbol kalitesini artıran hem seyir zevkini artıran bir zemine kavuşmuş oldu. Şu anda stadımız gerek zemin, gerek tribün ve gerekse soyunma odaları bakımdan birçok takımın stadından çok daha modern bir stattır. Bu yıl 2. lig hedefiyle sezona başlayan ve şu anda çok başarılı bir şekilde giden takımımıza elimizden geldiğince destek olmaya gayret ediyoruz. Sezon sonunda inşallah hep birlikte Muş’a ve Muşsporumuza yakışan yenilenmiş stadımızda şampiyonluğu kutlarız. Muşsporumuzun üst lige çıkması halinde ise taraftarlarımızın maçlara olan ilgisini göz önüne alarak kale arkası tribünlerinin yapılması için çalışmalara başlayacağız. ” Dedi.

STATTA KIŞ HAZIRLIKLARI DA YAPILIYOR

Müdür Taşdemir, statta yapılan diğer çalışmalar ile ilgili olarak ise şunları dile getirdi: “Muşsporumuzun en önemli eksiklerinden bir tanesi de antrenman sahası olmayışıydı. Bu konuda da gerekli çalışmaları yaparak 1071 Spor kompleksinde bulunan atletizm alanının doğal çim zemininde bakım ve yenileme çalışmaları başlatarak takımımızın antrenmanlarını yapabileceği bir sahaya kavuşturmuş olduk. Bildiğiniz üzere stadlarda sadece maç oynanıyor. Ama Muş’ta antrenman sahamız olmadığı için takımımız antrenmanlarını da statta yapıyordu. Bu da zeminin bozulmasına neden oluyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmış olduğumuz çalışmaları tamamlayarak takımımıza yeni antrenman sahası yaptık. Böylelikle antrenmanlar artık stad yerine burada yapılacak ve stadımızın zemini daha dayanaklı olacaktır. Ayrıca Muş yoğun kar yağışı alan bir il olduğu içinde kış mevsiminde yağış nedeniyle stadımız kapanmak zorunda kalıyordu. Bu konuda da gerekli çalışmaları yaparak Türkiye’de çok az statta bulunan kar temizleme alet ve teçhizatlarını temin ederek artık kış mevsiminde de stadımızı açık tutarak maçların oynanmasını sağlayacağız. Son olarak ise 1071 Spor kompleksimizde bulunan sentetik sahamızın yanına yeni bir saha ve bin kişilik tribün inşası yapacağız. 2024 yatırım programına alınan yeni sahamızı İnşallah önümüzdeki yaz mevsiminde başlayacak olan çalışmalar ile ilimize kazandıracağız. Böylelikle ilimizde futbol müsabakalarının oynanabileceği saha sayısını arttırarak bu konuda da yaşanabilecek sorunu ortadan kaldıracağız. İlimize spor yatırımlarının gelmesini sağlayan bu konuda bizlerden desteklerini ve ilgilerini eksik etmeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak olmak üzere yapılan çalışmalar ile yakından ilgilenen Muş Valimiz Sayın Avni Çakar’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailemizde birlikte mesai harcadığımız, gece gündüz çalışarak stadı yetiştirmeye çalışan çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.” dedi.

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu yıl 2. lig hedefiyle sezona başlayan Muşspor’un maçlarını oynadığı Muş Şehir stadyumunda yapmış olduğu bakım onarım ve yenileme çalışmaları ile daha modern bir görünüme kavuşturuyor. Protokol tribünlerindeki koltuklardan soyunma odalarına kadar yenilenen statta saha zemininde de bakım ve yenileme çalışmaları yapıldı.

ZEMİN, PROFESYONEL FİRMA TARAFINDAN YAPILDI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Muş Şehir Stadında başlatılan zemin yenileme çalışmaları ile daha iyi bir saha zemini oluşturuldu. Türkiye’de stad zemin işleri yapan profesyonel firmalarla anlaşılarak yapılan zemin bakım ve yenilme çalışmaları ile Muş Şehir Stadyumu bundan sonra hem futbol kalitesini artıran hem seyir zevkini artıran bir zemine kavuşmuş oldu.

MUŞSPOR’UN BİR SORUNU DAHA ORTADAN KALDIRILDI

Geçtiğimiz yıl profesyonel lige çıkan Muşspor’un en önemli sorunlarından biri olan kamp merkezi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Muş Valiliği tarafından 5 yıldızlı otel konforunda yapılan Sporcu Kamp Eğitim Merkezi ile çözülmesinin ardından şimdi de Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından antrenman sahası sorunu da giderildi. Özelikle antrenman ve maçların aynı zeminde yapılmasından dolayı zarar gören zemin antrenman sahasının bitirilmesiyle ortadan kalkmış oldu. 1071 Spor kompleksinde bulunan atletizm alanın doğal çim zemini Muşspor’un antrenmanlarını yapabilmesi için yeniden düzenlendi. Zemin ve çim çalışmalarının tamamlanması ile Şehir Stadyumu sadece maçlarda kullanılarak zeminin zarar görmesinin önüne geçilmiş olacak.  Fırat Demir