Türkiye Masterler Türkiye Şampiyonası 24-27 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da tamalandı.

Şampiyonada Muş Kanoute masterler takımı Türkiye şampiyonu oldu. Şampiyonada ; kadrolarında profesyonel liglerde oynamış eski profesyonel futbolcuların da bulunduğu 32 takım, kupaya uzanmak için ter döktü.
Eleme usulü ile başlayan şampiyonada, Muş Kanoute masterler takımı rakiplerine karşı üstün bir performans sergileyerek finale çıktı. Final karşılaşmasında Kuzey Kıbrıs ekibiyle karşı karşıya geldi rakibini 2-1 yenerek Türkiye Masterler Türkiye Şampiyonasında 100. Yıl şampiyonu oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şampiyon Muş Kanoute masterler takımı koordinatörü ve golcü oyuncusu Dursun Emre ’ Antalya Kemer’de düzenlenen 2023 Mayıs cup Masterler Türkiye şampiyonasında İlimizi en iyi şekilde temsil ederek şampiyonluk kupasını ilimize getirdik. Bizler Türkiyemizin 100. Yılında bu başarıyı elde etme mutluluğunu yaşıyoruz. Turnuvada İlk günden son maça kadar çok zevkli, çok keyifli mücadeleler izledik. Emeği geçen, katkı veren herkese teşekkür ederim’.dedi Fırat Demir /Muş spor Haber