Sağlık Spor Voleybol Takımı 24–26- Nisan 2009 tarihler arasında Bingöl ilinde oynanan büyükler voleybol bölgesel liginde ilimizi temsil eden Muş Sağlık Spor Kulübü 9 puanla gurup birinciliğini koruyarak finale çıkmayı başardı. Bingöl ilinde düzenlenen büyükler bölgesel Voleybol Liginde karşılaştığı toplam 4 maçtan 3’nde galip gelerek finale çıktı. Sağlık Spor karşılaştığı ilk maçında Erzurum Oltu sporu 3–2, Tunceli Özel İdare Sporu 3–1, galip olarak ikinci gün maçında ise rakibi olan Tunceli Özel İdare Sporu set vermeden 3–0 lık ezici bir skorla yenmeyi başardı.

EMRE, “OLUMSUZ VE MADDİ İMKÂNSIZLIKLARA RAĞMEN KAZANDIK”

Bingöl ilinde düzenlenen Büyükler Bölgesel Voleybol Liginde mücadele eden Muş Sağlık Spor Voleybol takımının her türlü olumsuzluklara ve maddi imkansızlıklara rağmen finale çıktığını belirten Sağlık Spor Voleybol Takımı Antrenörü Ferzende Emre, büyük emekler vererek desteklerini esirgemeyen Sağlık İl Müdürü Dr. Kenan Akpolat’a ve diğer şube müdürlerine teşekkür dileklerinde bulundular. Takım Antrenörü Emre, yaptığı açıklamasında “Muş ilimizi Büyükler Bölgesel Voleybol Liginde temsil eden tek takım Sağlık Spordur. Sağlık spor olarak her türlü yaşanan olumsuzluklara ve maddi imkânsızlıklara rağmen Bingöl ilinde birinciliğimizi koruyarak finale çıkmayı başardık. Bu başarı o kadar basit bir şekilde olmadı. Her türlü zorluğu gördük. Bütün zorluklara ve imkansızlıklara rağmen yanımızda bulunan ve desteklerini esirgemeyen Sağlık İl Müdürümüz Sayın Dr. Kenan Akpolat ve Şube Müdürlerimize minnettarız, kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Voleybol müsabakalarında karşılaştığımız diğer takımlar bizlerden daha çok imkanlara sahip olup şanslıydılar. Biz kendi ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz. Sporcu mantığı ve centilmenliğiyle finale çıkmayı başardık. Sevinçliyiz. Bundan sonraki hedefimiz final müsabakalarında 28 takım arasından ilk 14 girerek 3. ligde mücadele etmektir” dedi.

SAĞLIK, “3. LİGE TALİBİZ”

Büyükler Bölgesel Voleybol Liginde Bingöl ilinde finale yükselen Sağlık Spor Voleybol takımının başarı gösterdiğini ve 3 Lige çıkacaklarını belirten Sağlık Spor Voleybol Takımı Başkanı Mehmet Sağlık, diğer kurumlarında hazırlanmalarını tavsiye etti. Kulüp Başkanı Sağlık, yaptığı açıklamasında “Takımda birçok sıkıntıya rağmen elde etimiz başarıyı devam ettirerek takımı daha iyi bir noktaya getirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Bu bağlamda bu aşamaya gelene kadar emeği geçen antrenörlerimiz Ferzende Emre ve Mehmet Öztürk’e sporcularımız Abdurrahman Yüksel, Halit Özel, Ercan Gürgiç, İskender Deniz, Sabri Yılmaz, Ercan Çiçek, Nevzat Buldu, M.Emin Güneş, Murat Akbıyuk, Aziz Erten, Ünal Çiftçi, Osman Ek, Kenan Çiftçi, ve Gökhan Miloğlu’na ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. 3. lig yolunda beraberce başarıya ulaşmayı dilerim. İlimizin tanıtımına katkısı olan bu tur aktivitelerin diğer spor dallarında da yaygınlaşması gerekmektedir. Ayrıca diğer kurumlarımızın da buna katkıda bulunarak destek olmasını ve gereğinin yapılmasını bekliyoruz” dedi. Günaydın Muş Gazetesi