Muş Sağlık Spor Voleybol takımı, Voleybol 3. lig müsabakasında kendi sahasında karşılaştığı Diyarbakır DSİ Voleybol takımı 3-0 yendi. İlk yarının son karşılaşmasında kendi saha ve seyirci avantajını çok iyi kullanan Muş Sağlık Spor Voleybol takımı maçın başından sonuna kadar rakibine üstünlüğü hiç kaptırmadı. İlk seti 25-12, ikinci 25-14, üçüncü seti ise 25-17 kazanan Sağlık Spor puanını 17’ye yükselterek ilk yarıyı lider tamamladı. Hafta sonu Diyarbakır DSİ voleybol takımı karşısında elde ettiği galibiyet ile devre arasını lider bitiren ekibimiz bir haftalık iznin ardından çalışmalarına başlayacak. İkinci devre maçları 10 Ocak 2010’da başlayacak. Ekibimiz ikinci yarının ilk maçında Mersin Silifke Belediye Spor Voleybol takımı ile kendi evinde karşılaşacak.

Diyarbakır DSİ Spor Voleybol takımı ile Pazar günü oynanan müsabakadan sonra açıklamada bulunan Sağlık Spor Şube Sorumlusu ve Antrenörü Ferzende Emre, “Pazar günü oynadığımız Diyarbakır DSİ spor müsabakasında rahat bir galibiyet aldık. Bu müsabakada bütün oyuncularımıza şans verdik. Maçın başından sonuna kadar mükemmele yakın bir mücadele eden tüm oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

Muş tarihinde bir ilki başarmayı hedeflediklerini belirten Emre, “biz şu ana kadar tarihimizde ilk yılımız olmasına rağmen çok güzel neticeleri alarak Muş’un adını en iyi şekilde temsil ettik. Bundan sonra da salon sporlarında Muş’u başarılı bir şekilde temsil etmeye devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Sağlık Spor Voleybol Kulübü Başkanı Mehmet Sağlık ise “ilk yarının son maçında bizleri yalnız bırakmayarak maçımıza gelen başta Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş olmak üzere Garnizon Komutanımız Burhanettin Aktı, İl Emniyet Müdürümüz Süleyman İlhan Acaröz, İl Defterdarımız Mehmet Öztürk, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Kenan Akpolat, Gençlik Spor İl Müdürümüz Süreyya Yağlıoğlu ve tüm seyircilerimize teşekkür ederim” dedi.

Hem protokol üyelerinin hem de seyircilerin maça göstermiş olduğu ilginin, oyuncularda ekstra konsantrasyona neden olduğunu belirten Sağlık, “İlimizin büyüklerinin maçımıza gelmesi bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Önemsendiğimizin farkına vardık buda bizde bir gurur oluşturdu. Tekrardan teşekkürlerimizi sunar bundan sonraki maçlarımızda da kendilerini aramızda görmek isteriz. Şimdiye kadar zor bir yoldan geçtik ve bunu en iyi şekilde başararak yolumuzu yarıladık. İnşallah sonuna kadar bu şekilde yolumuza devam ederek hedefimiz olan 2. lige çıkarız” diye konuştu.

“SPOR SADECE FUTBOL DEĞİL”
Muş’ta salon sporlarının fazla yaygın olmadığını belirten Sağlık, “Biz Muş’ta salon sporlarını sevdirerek, gençlerimize sporun sadece futbol olmadığını, bunun yanında diğer spor dallarının da bulunduğunu göstermemeye çalışıyoruz. Yakın zamanda ilimizde düzenlenecek olan liseler arası voleybol turnuvaları ve voleybol amatör takımlarını izleyerek takımımız alt yapısına sporcu takviyesi yapacağız. İlimizin gençlerinden oluşan bir takım oluşturacağız. Şimdi gurubumuzdaki bütün kulüpler tek rakip olarak bizi görüyorlar. Bütün takımlar Muş Sağlık Spordan puan koparma gayreti içerisindedir. Buda bize ayrı bir motive ve gayret veriyor” dedi. Muş`un Sesi Gazetesi