Sağlık Spor Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Ferzende Emre, çok dinamik bir oyuncu kadrosuyla hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, “Çok dinamik ve yetenekli oyuncularımız var. Bingöl ikinci tur karşılaşmaları bizim performansımızdaki artış için çok önemli. Ben ilerleyişimizden memnunum. Hedef olarak şampiyonluk koymuştum. İnşallah şampiyon olacağız” dedi.

İdmanlarını araklıksız olarak devam ettirdiklerini dile getiren, Sağlık Spor Erkek Voleybol Takımı antrenörü Ferzende Emre, 3. lig için Sağlık Spor Kulübünün adını finallere yazdırmakta kararlı olduklarını söyledi.

Turnuvada daha önce Tunceli İl Özel İdare Spor ve Erzurum Oltu Spor ile karşılaşan Sağlık Spor Erkek Voleybol Takımı Tunceli İl Özel İdare Spor’u 3–2, Erzurum Oltu Voleybol takımını da 3-0’lık skorlarla yenmeyi başarmıştı.

Voleybol bölge müsabakalarına ilk defa katılan ve büyük başarı gösteren Sağlık Spor Erkek Voleybol Takımı Kulüp Başkanı Mehmet Sağlık, şampiyonluğu çok istediklerini söyledi.

Kulüp Başkanı Sağlık, yapmış olduğu açıklamada “yeni kurulmuş bir ekip olmamıza rağmen göstermiş olduğumuz başarı şampiyonluk için umutlarımızı arttırıyor, kuşkusuz bölge müsabakalarında göstermiş olduğumuz üstün performans bunun en büyük göstergesidir” dedi.

Muş’u en iyi şekilde temsil ederek bölgesel voleybol ligi müsabakalarında şampiyon olacaklarını kaydeden Sağlık, “şampiyon olacağımıza inancımız tamdır. Amacımız ilimizde kısıtlı olan salon sporlarına gençlerimizi ve halkımızı teşvik ederek spora olan ilginin artmasını sağlamaktır” dedi

Finallere toplam 28 takım katılacağını belirten Sağlık “finallere toplam 28 takım katılacak. 4’erli guruplar halinde 7 grupta eşleşmeler olacaktır. İlk ikiye giren takımlar 3. lige çıkma şansını elde edeceklerdir. Aynı tarihler arasında Sağlık Spor Yıldızlar Voleybol Takımı da Türkiye şampiyonası için ilk grup maçlarını Van, Bitlis, Hakkâri, Ağrı ve Siirt illeri ile Bitlis ilinde yapacak” diye konuştu.

 Muş`un Sesi Gazetesi