Skip to main content

Neden engelleniyoruz?

Muş Haber Fotoğrafı

Yağmur Spor Bayan Futbol Takımı Kulüp Başkanı Haldun Bayrak, Takım Kaptanı Merve Nur Şavlı ve sporcu Rümeysa Uygur gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemizi ziyaret eden Kulüp Başkanı Haldun Bayrak, Takım Kaptanı Merve Nur Şavlı ve sporcu Rümeysa Uygur, gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Cevat Danış ile görüşerek, içinde bulundukları zor durumu dile getirerek, kendilerine üvey evlat muamelesinden rahatsız olduklarını söylediler. Takım Kaptanı Merve Nur Şavlı, Muş’ta 2 bayan futbol takımı olduğunu, ancak kendilerine farklı muamele yapıldığını, adeta üvey evlat muamelesi gördüklerini ve bundan da rahatsız olduklarını dile getirdi. Sporcu Rümeysa Uygur, takımın büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüttüğünü belirterek, iyi bir ekiplerinin olduğunu, başkanları Haldun Bayrak’ın tüm özveri ile kendilerine destek çıktığını, ancak bu desteği başka yerlerden göremediklerini vurguladı. Kulüp Başkanı Haldun Bayrak ise: “Neden engelleniyoruz? Şunu herkes bilmeli ki Muş’ta 2 Bayan Futbol Takımı var. 2 takım da 2. ligde oynuyor. Bazı kişiler bunu kabul etmiyor, çünkü işlerine gelmiyor. Tabiî ki gelmez, Yağmur Spor Bayan Futbol Takımı deneyimli. Yıllarca Türk sporuna Muş’un sporuna özveriyle hizmet yapmış kişilerle mücadelemize devam ediyoruz. 35 yıldır sporun ve futbolun içindeyim. Gerek profesyonel, gerek amatör takımlarda büyük hizmetler yaptım. Ben bir iki yıldır kulüp başkanı değilim. Görev yaptığım kulüpler Muş İdman Yurdu (Başkanlık), Muş Polis Gücü (Genel Kaptanlık), Muş ASKF 16 yıl (Örg.Sek.Baş. Yrd.), Türkiye Futbol Federasyonu (Temsilcilik), Muş Avcılar Kayakçılar (Başkanlık), 2 yıl 9 ilin Bölge Başkanı. 1997 TFF yılın spor adamı (Fair Play ödülü), Muş Sporu adına şu anda Muş Yağmur Spor Bayan Futbol Kulübü başkanıyım Spor camiası şunu iyi bilmeli ki, Yağmur Spor Takımı ilimizi en güzel şekilde temsil ediyor.

Gittiğimiz illerde büyük ilgi alaka görüyoruz. Bu güzel ilgi Valiliğimizin birimlerine komşu illerimizin kulüp yetkilileri tarafından söyleniyor. Ne mutlu bizlere bu kızlarımıza şu ana kadar hiç kırmızı kart görmedik. Centilmence sporun vermiş olduğu ahlakla maçlarımıza çıkıyoruz. Kulübümüzün bütün ihtiyaçlarını şahsım karşılıyorum. Bugüne kadar bizlere yardım eden başta Belediye Başkanım Necmettin Dede, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürüm Bülent Solmaz, Vali Yardımcımız Fatih Demir’e teşekkür ediyoruz. Benim SODES’im yok. Gelsinler benim gibi SODES olmadan bir kulüp 30 kız sporcuyu müsabakalara götürüp getirsinler. Bir gün bile yapamazlar, çünkü para bazıları için çok tatlıdır. Ben alt yapıya çok önem veren biriyim. Şu an takımın alt yapısını kurdum. Biz toplama bir takımla lige çıkmadık. Sporcularımın hepsi Muş’un öz evladıdır. Sporcularımla gururduyuyorum. Bugüne kadar kız sporcularıma yaklaşık 10 bin TL., kulübe 8 bin TL. olmak üzere 18 bin TL. kendi cebimden harcama yaptım. Bütün kız sporcularımın aileleri buna tanıktır. Artık babadan harçlık dönemini bitirdin, kızımız hem top oynuyor, hem de spordan para kazanıyor diyorlar. Müsabakalara Eskişehir Spor’un bizlere göndermiş olduğu formalarla çıkıyoruz. Bu kızların sırtından kim para kazanıyorsa kızların hakkını yiyorsa namerttir. Deplasmanlara çok zor şartlar altında gitmemize rağmen, sporcularımı en güzel otellerde ikamet ettiriyorum. En güzel lokantalarda yemek yediriyorum.

Ben sporcularıma adeta babalık yapıyorum. Zaten çoğu sporcum bana baba diye hitap ediyor. Benim sporcularımın yaşları 13-14 ve 15 yaş gurubudur. Rakiplerimizin yaş sınırları 21-22’dir. Kızlarımız yürekleriyle mücadele ediyorlar. Son sözüm şudur, lütfen ayrımcılık yapmayın, Muş’un 2 bayan futbol takımı var. Bizlere üvey evlat olarak muamele etmeyin. Bu kızlar sizlerin evlatlarıdır. Onlara sahip çıkalım, üniversite yollarını açalım” dedi.

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri