Türkiye 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden ancak 2004-2005 sezonunda kümeye düşen Muşspor, yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesinde geri adım atmaya yanaşmıyor. Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 2005 / 242 esas nolu dosya ile açılan davanın Muşspor lehine sonuçlanmasının ardından, Bir üst mahkemeye intikal eden yargı sürecini yakından takip eden Muşspor Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz, takımın yeniden lige dönmesi için hukuki mücadelelerine devam ettiklerini ve Temmuz ayının ilk haftasında görülecek davanın Muşspor lehine sonuçlanacağını kaydetti.

Yılmaz, Temmuz ayının ilk haftasında yapılacak olan mahkemede Muşspor’un yeniden 3. Lig’e dönmesi için ümitli olduklarını söyledi.
Muşspor’a çok ciddi haksızlıkların yapıldığını anlatan Yılmaz, henüz neticelenmeyen davada, Mersin Belediyespor maçı, Ceyhan maçı ve İskenderun maçlarını delil gösterdiklerini belirtti.

Yılmaz, “Muşspor’un yeniden lige dönmesi için bütün gücümü ortaya koydum. Her gün avukat ile durumu görüşüyorum. Ankara’da bu işlemlerimizi sürdürdüğümüzde de yeterli destek ve ilgiyi görmedik. Eski Milletvekillerimizden Erkan Kemaloğlu ve İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Kerem Al da bu konuda bizlere yardımcı oldu. Maddi manevi desteğini bizden esirgemediler. Kendilerine teşekkür ederim. İnşallah Muşspor’un lige dönmesini sağlayacağız” dedi.

Muş’ta bazı kişilerin yeni bir takım kurma aşamasında olduğunu da söyleyen Yılmaz, “Eğer Muş için sevdalıysak, Muş’ta yeni bir takım kurma yerine, Muşspor’un mahkemedeki sonucunu bekleyelim. Muş’ta yeni bir takım kurma yerine terfi eden Zaferspor’a destek verip onu üçüncü lige çıkarabilirdik” dedi. Haber: Emrullah Özbey NULL