Muş sporun küme düşmesinden sonra kurulan Muş Ovası Spor kulübü ligin başlamasına bir hafta kala şehir stadyumunda Bingöl Belediye spor ile hazırlık maçı yaptı. Muş Şehir stadyumunda yapılan Muş Ovası Spor ile Bingöl Belediye spor hazırlık maçı öncesi Muş Ovası spor Kurban keserek başladı. Hazırlık Maçı öncesi bir tören düzenlendi. Düzenlenen törende bir konuşma yapan Muş ovası spor Yönetim Kurulu üyelerinden M. Şirin Sezen, “Amacımız Türk çağdaş spor anlayışını ve ahlakını yaygınlaştıran, olgunlaştıran ve gelişmesini sağlayan her türlü sportif, sosyal ve kültürel çalışmalarını düzenleyerek, yeni başlangıç yıllarındaki saf ve ilerlemesinde öncü rolü olan gençlerimizi yetiştirmektir” dedi.

Yoksul olan ilimiz, ekonomik ve sosyal etkinlik olanaklarının azlığı hatta yok denilecek kadar az olduğunu belirten M. Şirin Sezen, “Tek uğraşımız olan spor, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan, yurduna, vatanına, aile yapısına ve toplumun diğer yargılarını algılayan, benimseyen bireyler olarak sportif ruhunu tatmin etmeye çalışan; minikler, yıldızlar, B gençler, A gençler ve üçüncü ligi hedef alan A takımlarından 100 civarında sporcu gencimiz, 4 Beden Eğitimi öğretmeni, 2 futbol çalıştırıcısı yönetim kurulumuz nezaretinde salon sporları ve futbol dalında yerleştirmeye çalışmaktayız” şeklinde konuştu.
Düzenlenen törende bir konuşma yapan gençlik spor İl Müdürü Hıdır Kalay, Muş halkı olarak bugün anlamlı birgün yaşıyoruz.  Muş’un gençlerine hizmet veren, hizmet eden bütün herkese teşekkür ediyoruz. Spor Sevgi, Barış ve kardeşliktir. Onun için herkesin spora ve sporcuya destek olması gerekir gerektiğini belirtti.
Daha sonra Bir konuşma yapan Amatör spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan Bingöl Belediye spora hoş geldiniz diyerek, “Amatör sporda 2006–2007 lig sezonu önümüzdeki hafta çim sahada başlatacağız. Amatör spor kulüplerinin amacı, gençleri kötü alışkanlıklardan alı koymaktır. Bugün birçok ilde minikler maçı yapılmazken ilimizde yapılıyor. Bu gençlerimiz ve çocuklarımız için son derece sevindirici bir olaydır” diye konuştu.
Muş sporun geçtiğimiz sezon küme düştüğünü belirten Türkan, “Muş Sporumuz Geçtiğimiz sezon amatör kümeye düştü. Hiç olmazsa bu yıl amatör spordan bir takımımızı 3. lige çıkartalım. Herkesin spor ve sporcuya destek olması gerekir. Siyasilerimiz spora karşı hiç duyarlı değiller” dedi. 
 

Bu arada Muş Şehir stadyumda Muş Ovası spor, Bingöl belediye spor ile yaptığı hazırlık maçında, Muş Ovası spor, Bingöl belediye sporu 2–0 yendi. Haber: Emrullah Özbey NULL