Skip to main content

Muşlu atletler grup birincisi oldu

Muş Haber Fotoğrafı

Muşu Kros Grup Birinciliği Yarışmasında temsil eden atletler kız ve erkeklerde grup olarak birinci oldu. Adanada düzenlenen yarışmaya 12 kişilik bir kafile ile katılan Muş Spor Lisesi, hem kız hem erkeklerde grup birincisi olarak 13 Şubat 2016 tarihinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Dünya Kros Yarışmasına aday olduklarını ve bunu başaracaklarını belirten Atletizm Milli Takım ve Kulüp Antrenörü Aydın Koçlardan, iddialı olduklarını söyledi. Emin adımlarla yollarına devam ettiklerini ifade eden Koçlardan, Muş ilimiz Rekabet Kurumu Lisesi iki defa üst üstte Dünya Kros Yarışmasında ülkemizi temsil etti ve iki defa üst üstte şampiyon olmayı başardı. Yine aynı şekilde iki yılda bir yapılan Dünya Kros Yarışmasına Muş Spor Lisesinin katılması için emin adımlarla yol almış durumdadır. Muş ilimizde yapılan il şampiyonluğunda grup olarak birinci olan Muş Spor Lisesi, Kros Grup Birinciliği yarışmasına 6 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 12 sporcu ile katıldı. Sporcularımız grup yarışmasında hem kız hem erkeklerde birinci oldu dedi.

Asıl amaçlarının Dünya Kros Yarışmasına katılarak derece elde etmek olduğunu kaydeden Aydın, şunları söyledi: Biz ilk günde söylediğimiz gibi amacımız ülkemizi Dünya şampiyonasında temsil etmektir. Bunun için iddialıyız. Tüm sporcularımız hatta bunun için çok büyük mücadeleler verdiklerine inanıyorum. Sporcularımızın en iyi şekilde hazırlanması için gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sporcularımız aynı zamanda Kalkınma Bakanlığımızın uygulamış olduğu Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Gamze Bulut İzinde Olimpiyatlara Koşuyorum projesinden yetişen sporcularımızdır. Bu başarı bir ekip işidir. Ekip işinde her zaman güzel başarılar vardır. Biz daha önce bunu iki defa başardık ve bir daha başaracağız.

Muşlu atletlerin yıllardır aldıkları başarıların ortada olduğunu ve artık bir marka haline geldiğini hatırlatan Koçlardan, Biz yıllardır Atletizmde mücadele ediyoruz. Birçok sporcumuz şuanda Milli takımın bel kemiğini oluşturuyor. Muş bir marka haline geldi. Bunlar çok önemli ve önemsenmelidir. Ama ne yazık ki ilimizde biz bunu anlatamadık. İki defa üst üstte dünya şampiyonu olduk. Her defasında Türkiye Şampiyonu oluyoruz. Ama üzülerek belirtmek isterim ki yerelde hak ettiğimizi alamıyoruz. Ama biz yine de gayretle mücadele edeceğiz. Bizim amaç ve gayemiz ülkemize, milletimize ve geleceğimiz olan gençlerimize faydalı işler yapmaktır. Tekrar tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz ifadelerini kullandı.

Muş Spor Lisesi Müdürü Erdal Bingöl ise Her iki yılda bir düzenlenen Dünya Kros Yarışmasına bu yılda okulumuz Muş Spor Lisesi iddialı bir şekilde girdi. İl birinciliğinin ardından Adana ilinde düzenlenen Grup Birinciliği yarışmalarında hem kızlarda hem de erkek takımlarında grup birincisi olup Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandık. Türkiye şampiyonası 13 Şubatta yine Adanada yapılacaktır. Emin adımlarla Dünya Şampiyonluğuna gidiyoruz inşallah. Bu yolda bize katkılarını esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan’a, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali Kartal ve atletizm antrenörü Aydın Koçlardana teşekkür ederiz şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri