Muş faal Hakem ve gözlemciler derneği, Kültür mahallesinde derneğin lokal açılışını yaptı. Açılışa İl valisi İbrahim Özçimen, Belediye başkanı Necmettin Dede, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güngör, Van Faal Hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Sacit Solmaz ve spor camiasından çok sayıda kişi katıldı.


Türkiye Faal Hakem ve Gözlemciler Derneği Genel Başkanı Mustafa Çulcu ve Trabzon Faal Hakem ve Gözlemciler Derneği başkanı Kemal Çakmak’ta birer çelenk gönderdiler.


Açılışa katılan Vali İbrahim Özçimen, Muş sporun küme düşme durumunun üzüntü verdiğini belirterek, Muş’ta spor ve sporcuya destek verilmesi gerektiğini söyledi.


Belediye Başkanı Necmettin Dede ise, Muşspor’un durumuna üzüldüğünü, bundan sonra amatör spor için elinden geldiği kadar yardımcı olacağını söyledi.


Muş Faal hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Ferzende Emre, “Dernek lokalinin açılışındaki amaçlarının, deneğe bir gelir kaynağının oluşturulması, dernek kira giderlerinin karşılanması için maddi yönden destek sağlaması amacında olduklarını” söyleyerek, Vali İbrahim Özçimen ve İl Özel İdare Genel sekreteri Ahmet Güngör’den daha büyük ve geniş çaplı bir yer yapmak için, maddi katkıda bulunmalarını istedi.


Dernek lokalinin açılışına katılan Vali İbrahim Özçimen’e kendi ismine hazırlanmış 49 numaralı Milli Takım forması, Belediye Başkanı Necmettin Dede’ye hakem forması, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güngör ve Valilik Basın ve Halkla ilişkiler müdürü Bülent Solmaz’a kendi isimlerinin yazıldığı birer forma hediye edildi. Haber: Emrullah Özbey

 NULL