Zafer Bayramı nedeniyle ilimizde Muş Dağcılık Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü halka açık Kurtik Dağı Zafer Tırmanışını gerçekleştirdi. İlimizde düzenlenen Zafer Tırmanışına on üç kişilik bir ekiple sabah erken saatlerinde başlayarak Kurtik Dağı tırmanışı gerçekleştirildi.

Muş Dağcılık Doğa Sporları ve kurtarma Kulübü (MUDOSK) 30 Ağustos zafer haftası nedeniyle, Muş Kurtik dağına tırmanış gerçekleştirdiler. MUDOSK Yönetim Kurul Üyesi Ayhan ÖZMEN tırmanış sorumlusu, Mali sekreter Semet VURAR ve Disiplinlin kurulu başkanı Mahmut SÖNMEZ Teknik sorumlu, tırmanış Organizasyonu ise MUDOSK Başkan Yardımcısı Özcan YETKİNER’in sorumluluğun da gerçekleşti. Tırmanış Aziz şehitlerimiz, ATATÜRK ve silah arkadaşları için saygı duruşu, ardından istiklal marşı okunarak Zafer bayramı zirvede kutlandı.

Bir çok başarıya imza atan MUDOSK eğitimli ve deneyimli kadrosuyla ilimizde daha çok faaliyet göstereceklerini belirttiler. ilimizde gerçekleştirilen Zafer Tırmanışı MUDOSK Yönetim Kurul Üyesi ve tırmanış sorumlusu Ayhan Özmen “Doğayı sevmek ve doğayla iç içe olmak gerekiyor.

Biz yıllardır bu mücadelenin içindeyiz. Gerçek çevreci olmak ve çevreyi sevgiyle kucaklamak gerekiyor. Bizim Zafer Tırmanışı programımız ülkede ve ilimizde gerçekleştirildi. Ülke bazında yapılan Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyetinde de yer alarak büyük bir organizasyonla tamamladık. MUDOSK olarak ilimizde dağcılığı ve doğayı sevdirmeyi de başaracağız.

TDF 2007 Ağrı Dağı Zafer Tırmanışına ilimizden Türkiye Dağcılık Federasyonu Basın Kurul Üyesi ve MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan ve Serkan Korkmazer katıldı. Bu bizim için oldukça önemli bir başarıdır. Zaten kulübümüz yönetim kurulu ve eğitimli sporcularıyla bir çok başarıya imza atarak başarılar elde etmiştir. Bu başarılar daha da iyi bir seviyede diğer başarıları getirecektir. Kurtik Dağı Zafer tırmanışı oldukça hevesli ve güzelliklerle geçti. Zirve yapan sporculara dağlarımızın ekolojik özelikleri ve Muş  hakkında bilgi verilerek grup bilgilendirildi.

Katılımcı olarak gelen sporcular oldukça eğlenceli vakitler geçirerek doğa ile bu kadar iç içe kaldıklarını söylediler. Tüm sporcuların bu tür faaliyetlere katılmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

 NULL