Skip to main content
  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Mudosk, Haspet Kalesi Yürüyüşünü başarı ile gerçekleştirdi

Mudosk, Haspet Kalesi Yürüyüşünü başarı ile gerçekleştirdi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Dağcılık Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK) 2008 yılı il faaliyetleri kapsamında ikinci kez halka açık Haspet Kalesi yürüyüşünü düzenledi. Muş Dağcılık Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü(Mudosk) 2008 yılı faaliyetlerine ikinci kez tarihi Haspet Kalesi yürüyüşü ile startı verdi. Mudosk’ un il faaliyeti yürüyüşü halka açık yapıldı. Etkili olarak yağan yağmurdan sonra hafta sonu Pazar günü hava koşullarının iyi olması ile yaklaşık 30 kişilik bir ekiple Tarihi Haspet Kalesi yürüyüşü yapıldı. Yapılan yürüyüş halka açık olarak yapılarak çok sayıda Üniversiteli Öğrencinin katılımı ile başarılı bir faaliyet gerçekleştirildi. Türkiye Dağcılık Federasyonunda etkili olarak yer alan Mudosk, il içi faaliyetlerini aksatmıyor. Başarı ile tamamlanan halka açık Haspet Kalesi gezisi Mudosk Eğitimli Sporcuları Şahin Şahin ve Fırat Demir sorumluluğunda yapılarak yürüyüşe Türkiye Dağcılık Federasyonu Basın Yayın Kurul Üyesi ve Mudosk Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Çağlayan ile Mudosk Genel Sekreteri Abit Oruç eşliği ile gerçekleştirildi. Halka açık yapılan faaliyetlerin oldukça önemli olduğuna değinen Çağlayan, Mudosk’un aktif olarak il içi ve il dışı faaliyetlerinin yanı sıra ise Türkiye Dağcılık Federasyonuna her yıl sporcu yetiştirmek için adayların gönderilebileceğini belirtti. Çağlayan, tarihi Haspet Kalesi yürüyüşünde yaptığı değerlendirmesinde, “Mudosk olarak 2008 yılı il içi ve il dışı faaliyetlerimiz oldu. Bu yıl ilk il içi faaliyetimizi Haspet Kalesi ile verdik. Bu gezimiz halka açık bir şekilde yapılmıştı ve oldukça iyi bir katılım eşliğinde gerçekleşmişti. 2008 yılı il içi faaliyetleri kapsamında aynı şekilde halkımıza açık bir yürüyüş ile start verdik. Hafta sonu yapılan Haspet Kalesi yürüyüşü eğitimli sporcularımız tarafından organize edildi. Katılımcıların performansı oldukça iyi ve katıldıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Tabi ki bu faaliyetlere katılan vatandaşlarımızın tamamen doğa ortamında hiçbir karşılık beklemeden ve kendi istekleri doğrultusunda oluyor. Eğitimli Sporcularımızın organizasyonu ile katılım gösteren vatandaşlarımız memnun oldukları geziden dolayı yeni organizasyonların yapılması yönünde isteklerde bulundular. Mudosk olarak faaliyetlerimiz devam edecek. Aynı şekilde Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına sporcu göndermekteyiz. Bize çok iyi bir kontenjan sayısı verilmiştir. Bu konuda katılmak isteyen sporcular olursa her türlü ihtiyaçlarının karşılanması ile gönderiyoruz. Bizimde kamplara giden sporculardan bir isteğimiz var oda bu işi sürekli hale getirmeleridir. Bizim il içi ve il dışı faaliyetlerimiz her zaman aralıksız bir şekilde sürekliliğini koruyacaktır” dedi. ,

“MUŞ’TA BU FAALİYETLER ÇOK ÖNEMLİDİR”
Tarihi Haspet Kalesi yürüyüşüne eşlik eden Mudosk Genel Sekreteri Abit Oruç, Muş’ta yapılan bu faaliyetlerin çok önemli olduğunu belirterek herkesin bu konuda katılım göstermesinin oldukça faydalı olduğunu söyledi. Mudosk Genel Sekreteri Abit Oruç, yaptığı değerlendirmesinde “ilimizde çok sayıda faaliyetimiz oldu. Bu faaliyetlerimizin birçoğu da halkımıza açık bir şekilde düzenlendi. İlimizde birçok kişi ikamet ettiği halde Tarihi Haspet Kalesini görme şansını yakalayamamıştır. Haspet Kalesi gibi birçok tarihi ve dağlarını görmeyen çok kişi var. Bu faaliyetler kapsamında deneyimli ve bu işin eğitimini alan kişilerin sorumluluğunda yapılması tamamen güven işidir. Mudosk tarafından düzenlenen il içi ve il dışı faaliyetlerine katılan vatandaşlarımız bu güveni aldıklarını ve her defasında gezi için taleplerde bulunmaktadırlar. Gönül ister ki sadece öğrenci ve spora yatkın vatandaşlarımızın yanı sıra ise esnaflarımızın da katılım göstermedir. Bizim bu amaç doğrultusunda halkımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz faaliyetler bunun içindir. Hapset Kalesi yürüyüşüne yine yaklaşık 30 kişinin katılımı bizi memnun etmiştir” dedi.

 

“HASPET KALESİNİ GÖRME ŞANSINI YAKALADIK”
Muş Alparslan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin de katıldığı Tarihi Hapset Kalesi Yürüyüşün kendileri için şans olduğunu belirten Üniversite Öğrencisi Gülsüm Uzun, sosyal faaliyetlerin yapılmasının şart olduğunu söyledi. Üniversite Öğrencisi Uzun, yürüyüşün çok zevkli geçtiğini ifade ederek yaptığı konuşmasında “ben iki yıldır burada Üniversite öğrencisiyim. Hep okula gidip geliyoruz. Muş’ta daha önce Mudosk’un faaliyetleri hakkında çok sayıda haber okudum ve duydum. Hep şehir merkezinde kalıyoruz. Buda biz öğrencileri biraz pasif duruma getiriyor. Mudosk’un gezi afişlerini gördüm ve katılmak için müracaat yerleri ile iletişim kurdum. Merkezin yamaç dağında bulunan Tarihi Haspet Kalesi yürüyüşüne katıldım. Deneyimli sporcular eşliğinde ve bilinçli bir yürüyüşün yapıldığını gözledi. Deneyimli ve güvenilir bir kulübün bu faaliyetlerine her zamanda katılacağım. Tamamen doğal ortamda oldukça güzel bir gezi oldu. Çok sayıda fotoğraf çekme şansını yakaladık. Tarihi Haspet Kalesi hakkında bilgi aldık, yürüyüş şekilleri ve yürüyüşlerde nelerin yapılması gerekenler hakkında faydalı bilgiler aldık. Bu organizasyonu düzenleyen Mudosk’a teşekkür ediyorum” dedi.

 Şahin Şahin

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri