TDF kamplarına sporcu göndermeye devam ettiklerini belirten Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü MUDOSK Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Demir, her yıl eğitim kamplarına düzenli bir şekilde sporcu gönderdiklerini ifade ederek, şunları söyledi: “Deprem, çığ, dağ arama kurtarma konusunda bölgemizin en eğitimli arama kurtarma ekibini bünyesinde barındıran MUDOSK, her yıl Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına sporcu göndermektedir. Bölgemizde meydana gelen afet türü kurtarmalarda görev almaktadır. Özellikle Van ve Bingöl depremlerinde ekiplerimizin göstermiş olduğu gayretli çalışmalar takdir toplamıştır, İlimizde yapmış olduğumuz dağcılık faaliyetleriyle hep örnek olmuşuzdur ” dedi.
Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Demir, Geçtiğimiz hafta kızıl ziyaret tarafına bir faaliyet düzenledik, bu haftada çevreye karşı duyarlılığı olan STK larla birlikte dağlık araziye gelişi güzel atılan atık şişeler, naylon, kutu ve birçok zararlı maddeleri organize edilen çevre temizliği farkındalığına katıldık. Daha sonra da Kızıl ziyaret oradan da Tarihi Haspet kalesine kadar uzanan bölgede trekking faaliyeti gerçekleştirdik. Her hafta Faaliyetlerimiz devam edecektir, bu hafta sonu da Tarihi Haspet kalesi üzerinden Arak kilisesi civarlarına bir etkinlik düzenlemeyi düşünüyoruz, iklimi ve doğasıyla mevsimsel doğa yürüyüşlerine son derece elverişli olan ilimizde yaptığımız Etkinliklerimize katılım sağlamak isteyen doğa severler ide bekliyoruz. ifadelerini kullandı.

“Doğamız müsait olduğu için spor yapmak istedik”

Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü MUDOSK sporculardan Sinan Akpolat ise doğa sporları kulüplerinin verdiği eğitimin önemli olduğunu bildirdi.yapılan faaliyetlerden memnun olduklarını söyleyen Akpolat, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Dağcılık federasyonu ve Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü tarafından Verilen eğitim çok güzel. Muş`un doğası da Dağcılık sporuna uygun, katılmak isteyen arkadaşlarımızı da bekliyoruz. Muş`tan Türkiye Dağcılık federasyonunun açmış olduğu eğitimlere katıldık, Muş’ta da sosyal anlamda yapılacak pek bir şey yok, doğamız da müsait olduğu için spor yapmak istedik. İlimizi çevreleyen dağları dolaşıyoruz. Dağcılık güzel spor, eğitimler de çok güzel, katılmak isteyen doğa severler de faaliyetlerimize katılabilirler.” 

Fırat Demir Haber 49 Gazetesi