Muş Ovası Spor A Genç Takımı Bölge Şampiyonu Oldu. Sıradaki Hedef İse  Türkiye Şampiyonluğu.Yol Gidecek Mazot Parası Dahi Bulamayan Muş Ovası Spor A Genç Takımı Yaşanan Tüm Maddi İmkansızlıklara Rağmen Yokluğu Sorun Etmedi Ve Oynadığı 3 Maçta da Galip Gelerek Bölge Şampiyonluğunu İlan  Etti.

Batman’da düzenlenen A Gençler Türkiye Şampiyonasında İl Temsilcimiz Muş Ovası Spor A Genç takımı bölge grup şampiyonu oldu ve Türkiye Şampiyonasına katılmak üzere ülke geneli kalan 24 takım arasında mücadele etme hakkını elde etti.

Yol Gidecek Mazot parası dahi bulamayan Muş Ovası Spor A Genç takımı yaşanan tüm maddi imkansızlıklara rağmen yokluğu sorun etmedi ve bölge şampiyonluğunu elde etti.

A Gençler Türkiye Şampiyonası birinci grup maçları il temsilcimiz Muş Ovası spor’dan yeni bir şampiyonluk daha. Türkiye Şampiyonası A Gençler kategorisinde İl temsilcimiz olan Muş Ovası Spor A Genç futbol takımı Batman’da oynadığı tüm maçlarda galip gelerek ilimize yeni bir şampiyonluk daha kazandırmış oldu. Genç sporculardan oluşan Muş Ovası Spor A Genç takımı Ülke finallerinde ilk 3 arasında gösterilirken takım futbolcuları ise hedeflerinin ilk sıra olduğunu belirttiler. Batman’da 4 günden bu yana devam eden grup maçları mücadelelerinde oynadığı tüm maçları galibiyetle noktalayan il temsilcimiz geçmiş dönemlerde alt yapı kategorilerinde TİGEM Sporla il adına yaşanan şampiyonlukların TİGEM sporun kapatılmasının ardından Muş Ovası Spor kuruldu ve Muş ovası spor son yılların elde edilecek en iyi dereceleri ilimize kazandırmış oldu. İlk olarak Van temsilcisi ile Batman’da karşı karşıya gelen il temsilcimiz Van temsilcisi ile oynadığı maçı 2-1’lik skorla, ikinci maçında Siirt temsilcisini 4-2’lik skorla ve son maçında ise Hakkari temsilcisini 5-4’lük skorla geçerek Bölge şampiyonluğunu ilan etmiş oldu. Yol gidecek mazot parası dahi bulamayan ve yalvar yakar konumda araç tahisisi yapılarak Batman’da oynanacak olan müsabakalara doğru yol alan Muş Ovası Spor kafilesinin bu durumu çok sayıda spor severin tepkisine neden oldu. Tepkilerini mercilerde yer alan yöneticilere duyarlılık göstermeleri gerekir yönünde dile getiren spor severler Türkiye Şampiyonluğu final maçları öncesi yaşanan bu olumsuz tablonun bir daha yaşanmaması için yetkilileri görev başına davet ettiler.  Günaydın Muş Gazetesi