Skip to main content

Lalezarspor 6ncı maçı da aldı

Muş Haber Fotoğrafı

Türkiye Voleybol Federasyonu 3. Lig 6. grupta mücadele eden Muş Lalezar Spor Takımı, kendi evinde Şırnak Belediye Spor Voleybol Takımını ağırladı. Pazar günü Muş Atatürk Spor salonunda karşılaştığı Şırnak Belediye Spor Voleybol Takımını set vermeden 3-0 yenerek hem namaglup unvanını korudu hem de puanını 17’e çıkararak liderliğini devam ettirdi.

Bir önceki maçında grup lideri Siirt Spor Lisesi Voleybol takımını yenerek liderliğe yükselen Lalezar Spor, Şırnak Belediye Spor Voleybol Takımını da yenerek en yakın rakibiyle arasındaki puan farkını 3’e çıkardı.

Hafta sonu Muş Atatürk Spor salonunda oynana karşılaşmayı Muş bölgesi hakemlerinden Haşim Savaş Baş Hakem olarak görev yaptı. Karşılamada Haşim Savaş’ın yardımcılığını Malatya bölgesi hakemlerinden Cumali Kurak yaptı.

Muş Lalezar spor maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyerek rakibine hiç set vermeden maçtan galibiyetle ayrıldı. Lalezar spor ilk seti 25-17, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-16 alarak maçtan da 3-0 galibiyetle ayrıldı.

Lalezar Spor Voleybol Takımı, bu sonuçla namaglup unvanını koruyarak grubunda liderliğe yükseldi. Maç sonunda taraftarlarıyla galibiyeti kutlayan sporcular, rakip teknik heyeti ve oyuncularını da tebrik ettiler.

Maç sonrası oyuncularını tebrik eden Muş Lalezar Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Ferzende Emre, 2. Lig yolunda bir engeli daha aştıklarını söyledi. Desteklerinden dolayı İç İşleri Bakanlığına, Kalkınma Bakanlığına, Muş Valiliğine ve Emeği geçen herkese teşekkür eden Emre, Biz Muş Lalezar Spor Kulübü olarak 3. Ligde mücadele ettiğimiz Altıncı maçımızı geride bıraktık. Karşılaştığımız altı maçımızı da kazanarak, namaglup olarak yolumuza devam etmekteyiz.

Cumartesi oynadığımız Siirt spor lisesi galibiyetiyle rakibimizi liderlik koltuğundan indirdik ve Pazar günü oynadığımız Şırnak belediyesi Spor müsabakasında da 3 puanı alarak rakibimizle olan puan farkını 3çe çıkarmış olduk.

10 karşılaşmalarının kaldığını ve 2. Lige yükselmeyi hedeflediklerini kaydeden Emre, Şu an 10 maçımız var. Bizim amacımız bu 10 maçı da kazanıp 2. Lige çıkmak. Biz bugüne kadar SODES projeleri çerçevesinde 49 genç kardeşimizi üniversitelere yerleştirdik. Bu sene itibariyle 60 gencimize daha profesyonel lisans çıkardık. İnşallah bunların en az yüzde 50sini, yani 30 kişiyi daha üniversiteye yerleştirmek istiyoruz. Bu bizim için büyük bir başarı olacaktır. Spordan çok gençlerimizin üniversiteyi kazanması bizim önceliklerimiz arasında yer almaktadır şeklinde konuştu.

Son olarak önümüzdeki hafta sonu Cizre Belediyesi ile karşılaşacaklarını ifade eden Emre Bu karşılaşmadan da Muş Lalezar Spor olarak 3 puanla ayrılmak istediklerini ve hem namaglup unvanlarını hem de liderliklerini devam ettirmek istediklerini söyledi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri