Sentetik çim sahada 2 gün süren GRASSROOTS Kız Futbol Turnuvasında Yeşilce İlköğretim Okulu birinci oldu. Muş Milli Eğitim Müdürlüğü okul futbol il koordinatörlüğü tarafından organize edilen okullar arası kız futbol turnuvası sona erdi. İki gün süren müsabakalar Gençlik spor il müdürlüğüne ait sentetik çim sahada yapıldı.

Okul futbol il koordinatörü Fetullah Aydın, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında imzalanan protokol gereği ilimizde GRASSROOTS ‘Her zaman, Her yerde herkese Futbol’ projesinin bir ayağı olarak Muş’ta ilk olarak düzenlediğimiz kız futbol turnuvasına 4 okul katıldı.Toplam 60 kız öğrencimiz gönüllerince futbol oynadılar. Milli Eğitim Bakanlığının ‘haydi kızlar okula’ felsefisine yakın olarak bizde Muş Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ‘Haydi kızlar futbola dedik.’ İlk senemizde 60 kız öğrencimize ulaşabildik. Katılan okullarımızın Beden Eğitimi Öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Ayrıca çok yetenekli kız öğrencilerimizin olduğunu da gördük. Bu öğrencilerimizi bir kulüp bünyesinde toplamayı hedefliyoruz. Kulüpleşebilirsek Muş Kız Futbol takımı olarak 1.ligde mücadele edeceğiz” dedi.

GRASSROOTS kız futbol turnuvasında şu sonuçlar alındı: “1. Yeşilce İlköğretim Okulu, 2. Merkez Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, 3. Şehit Üsteğmen İzzetin Polat İlköğretim Okulu, 4. Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu”

 Muşun Sesi Gazetesi