Muş’ta Okul Sporları faaliyet programı içerisinde yer alan Karate Grup Müsabakaları 10-11 Şubat 2024 tarihleri arasında Muş Kapalı Spor Salonunda yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenecek olan Okul Sporları Genç (A-B) Kız-Erkek Karate Grup müsabakaları 10 Şubat 2024 Cumartesi Günü Saat 10:00’da başlayacak.

Grup Şampiyonasına 12 ilden çok sayıda kız ve erkek sporcu katılacak. Şampiyona sonunda derece elde eden sporcular Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanacak. Düzenlenecek grup müsabakalarına ev sahibi Muş’un haricinde Van, Diyarbakır, Bingöl, Bitlis, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Tunceli, Iğdır, Mardin ve Batman illerinden 200’e yakın sporcu katılacak.

Düzenlenecek olan Karate grup müsabakaları ile ilgili açıklama yapan Muş Karate İl Temsilcisi ve Karate Antrenörü Yakup Ferhatoğlu, Muş’u 16 sporcunun temsil edeceğini belirterek şunları söyledi: “10- 11 Şubat tarihleri arasında Muş Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek olan Okul Sporları Gençler Erkek-Kız (A- B) Grup Müsabakalarına 12 ilden çok sayıda sporcu katılacak. İlimizi 16 sporcunun temsil edeceği Okul Sporları Karate Grup müsabakaları sonrası sıralama da ilk dört’e giren takımlarımız okul sporları finaline katılacaklar. Okul Sporları Gençler Karate grup Müsabakalarının ilimizde oynanması karate sporu için son derece önemli bir turnuvadır. 12 ilin katılım göstereceği bu gibi organizasyonların ilimizin tanıtımı konusunda çok iyi fırsat olduğunu düşünüyoruz. Okul Sporları Karate Grup Müsabakalarında, şehrimizi temsil edecek olan sporcularımıza ve müsabakalara katılacak tüm sporculara başarılar diliyorum. Ayrıca tüm halkımızı müsabakaları izlemeye davet ediyorum. Ayrıca Okul Sporları Genç (A-B) Kız-Erkek Karate Grup müsabakalarının ilimizde düzenlenmesi için karate sporunu ve bizleri destekleyen Muş Gençlik ve spor İl Müdürümüz Mehmet Arif Taşdemir’e teşekkür ediyorum.” Dedi. Fırat Demir