Skip to main content

Karataş iki derece yaptı

Muş Haber Fotoğrafı

Edirne’de hafta sonunda yapılan Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası sona erdi.
Türkiye’nin 49 farklı ilinden gelen 222’si bayan toplam 498 sporcunun katılımıyla, Şükrüpaşa Atletizm Pisti’ndeki şampiyonada dereceye giren sporcuların madalyalarını Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Edirne Gençlik ve Spor Müdürü Emin Küçük ve federasyon görevlileri verdi.
Muş’u temsil eden Serdal Karataş bin 500 metrede birinci olurken, 3 bin metrede de ikinci olarak Muş’u en iyi şekilde temsil etti.
Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası sonuçları şöyle oluştu:
KIZLAR: 100 METRE ENGELLİ 1-Kübra Sesli (Sakarya) 2-H. Buse Çiftçi (İzmir) 3-Z. Bilge Yıldırım (İzmir)
GÜLLE ATMA (4 Kg) 1-Dilek özada (Zonguldak) 2-Emel Dereli (Zonguldak) 3-H. Bala aslan (Mersin)
100 METRE 1-Hatice öztürk (izmir) 2-Rabia çiçek (istanbul) 3-Yasemin kamacı (istanbul)
SIRIKLA ATLAMA 1-E. seda fırtına (Ankara) 2-Meltem torun (İzmir) 3-Gamze bekler (Mersin)
ÇEKİÇ ATMA (4 KG) 1-Ecem Akçakara (Sakarya) 2-Elif Koçak (Eskişehir) 3-Rabia Yıldız (Mersin)
400 METRE 1-Emel Şanlı (İzmir) 2-Müşerref Yalçın (Eskişehir) 3-Kader Ceyhan (Bursa)
3 ADIM ATLAMA 1-Esra Emiroğlu (Bursa) 2-Beyza Tilki (Bursa) 3-Tuğba Karadaş (İstanbul)
2000 METRE ENGELLİ 1-Seyran Adanır (İzmir) 2-Esra Otlu (Ankara) 3-Suna Kılıç (Sivas)
1500 METRE 1-Ümmühan Karaçadır (Karaman) 2-Özge Yüncü (Antalya) 3-Emine Hatun Tuna (Hatay)
1-H. Buse Çiftçi, Emel Şanlı, Zeynep Liman, Hatice Öztürk (İzmir) 2-Sevilay Baş, Rabia Çiçek, Büşra Babasız, Yasemin Yamaç (İstanbul) 3-Afitap Halatlı, Kader Ceyhan, Yasemin Bayraktar, Betül Aslan (Bursa)
3000 METRE
1-Ayşe Argun (Aksaray) 2-Gizem Yumak (Antalya) 3-Emine Hatun Tuna (Hatay)
4000 METRE ENGELLİ 1-Emel Şanlı (İzmir) 2-Tuğba Güvenç (İstanbul) 3-Güzin Gürkaya (İzmir)
CİRİT ATMA 1-Esra Gaz (Artvin) 2-Berivan Şakır (Mersin) 3-Aysel Boztaş (Ankara)
800 METRE
1-Nurten Taştan (Iğdır) 2-Hacer Nur Türk (Ankara) 3-Hasrethan Karaca (Balıkesir)
DİSK ATMA (1 KG) 1-Zehra Uzunbilek (Mersin) 2-Özge Yılmaz (Artvin) 3-Ayşe Akpınar (Karaman)
200 METRE
1-Nurdan Boz (Trabzon) 2-Sena Hıdırlar (İstanbul) 3-Rabia Çiçek (İzmir)
YÜKSEK ATLAMA
1-Afitap Halatlı (Burs) 2-Elif Koca (İstanbul) 3-Gülşah Sarıçam (İstanbul)
UZUN ATLAMA
1-Meryem Çanakçı (Bursa) 2-Melike Kara (Bursa) 3-Irmak Bedir (İzmir)
HEPTATLON 100 METRE ENGELLİ 1-Ş. Nur Özsoy (İstanbul) 2-Özge Soylu (Bursa) 3-Büşra Turan (Samsun)
HEPTATLON YÜKSEK ATLAMA 1-döndü Teke (Eskişehir) 2-Elif Er (Samsun) 3-Büşra Turan (Samsun)
HEPTATLON GÜLLE ATMA (4 Kg) 1-Özge Soylu (Bursa) 2-Döndü Teke (Eskişehir) 3-Nesibe Atacan (Eskişehir)
HEPTATLON UZUN ATLAMA 1-Nesibe Atacan (Eskişehir) 2-Döndü Teke (Eskişehir) 3-Büşra Turan (Samsun)
HEPTATLON CİRİT ATMA 1-Özge Soylu (Bursa) 2-Ş. Nur Özsoy (İstanbul) 3-Elif Er (Samsun)
HEPTATLON 800 METRE 1-Büşra Turan (Samsun) 2-Özge Soylu (Bursa)
3-Ö. Ezel Oruç (Çanakkale)
ERKEKLER: 110 ENGELLİ 1-İbrahim Ergülen (Tekirdağ) 2-Can Yıldırım (Antalya) 3-Nimet Şen (Mersin)
ÇEKİÇ ATMA (5 KĞ) 1-Tolgahan Yavuz (Bursa) 2-Yunus Akpınar (Aydın) 3-İsa Can (Bursa)
100 METRE ENGELLİ 1-Furkan Şen (İstanbul) 2-Aykut Ay (İstanbul) 3-A.Kadir Göğalp (İstanbul)
UZUN ATLAMA 1-Kaan Şencan (Bursa) 2-Erdi Irgat (Tekirdağ) 3-Mustafa Karataş (Eskişehir)
GÜLLE ATMA (5Kg) 1-Benhur Özübek (Zonguldak) 2-Miraç Akpınar (Trabzon) 3-Ahmet Talan (Osmaniye)
YÜKSEK ATLAMA 1-Şahabettin Karabulut (İzmir) 2-İ.Halil Sağlam (İzmir) 3-Nuri Sezer (Ankara)
400 METRE 1-Agit Mutlu (İstanbul) 2-Musa Saydam (Eskişehir) 3-Burhan Cangay (Konya)
1500 metre 1-Serdal Karataş (Muş) 2-Mustafa Kocatepe (Nevşehir) 3-Yunus Emre Çavuşlu (Ankara)
2000 METRE 1-Orhan Avcı (İstanbul) 2-Ramazan Sönmez (Karaman)
3-Yunus Erdoğan (İstanbul)
1-H. İbrahim Sağlam, İbrahim Ergen, Asil Kırçın, Ekin Tuna (İzmir) 2- Mehmet Aslan, Ali Alagöz, Halit Demirpolat, Habil Çetin (Adıyaman)
SIRIKLA ATLAMA 1-Hasan Birinci (Trabzon) 2-Yunus Pehlivan (Kocaeli) 3-M.Fırat Gür (Mersin)
DİSK ATMA (1,5 Kg)
1-Tayfun Kuyucu (Konya) 2-Onur Çorbacı (Zonguldak) 3-Mahsum Çelik (Adana)
400 METRE ENGELLİ
1-Nimet Şen (Mersin) 2-Can Yıldırım (Antalya) 3-Barış Uyar (Samsun)
3000 METRE 1-Yunus Emre Çavuşli (Ankara) 2-Serdal Karataş (Muş) 3-Sebahattin Yıldırımcı (Ağrı)
800 METRE Agit Mutlu (İstanbul) Eyüp İşleyen (Ağrı) Süleyman Pekmezci (Afyonkarahisar)
3 ADIM ATLAMA 1-Musa Tüzen (Samsun) 2-İ.Halil Sağlam (İzmir) 3-Nuri Sezer (Ankara)
CİRİT ATMA 1-Ali Haydar Doğanay (Ankara) 2-Sarper Erkol (Ankara)
3-Erhan Erdoğan (Edirne)
OKTATLON
1-Burak Demirkan (Eskişehir) 2-Cenk Çelik (Elazığ 3-İbrahim Ergülen (Tekirdağ)
OKTATLON UZUN ATLAMA Cenk Çelik (Elazığ) Ramazan Can (Samsun)
İbrahim Ergülen (Tekirdağ)
OKTATLON GÜLLE ATMA (5Kg) 1-Cenk Çelik (Elazığ) 2-Burak Demirkan (Eskişehir) 3-Mehdi Kaya (Mersin)
OKTATLON 400 METRE
1-Burak Demirkan (Eskişehir) 2-Cenk Çelik (Elazığ) 3-Mehdi Kaya (Mersin)
OKTATLON 110 ENGELLİ
1-Ramazan Can (Samsun) 2-Cenk Çelik (Elazığ) 3-Burak Demirkan (Eskişehir)
OKTATLON CİRİT ATMA
1-Cenk Çelik (Elazığ) 2-Mehdi Kaya (Mersin) 3-Ramazan Can (Samsun) Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…

Haber ve İçerik Etiketleri

etiketler ile ilgi alanına giren haberlere daha kolay ulaşabilirsin..

Haber Kategorileri

haberleri kategori bazında gruplandırarak aradığın içeriğe daha kolay ulaşabilirsin.