Ülkemizin dört bir yanından öğrencilerin tanışıp kaynaşmaları, sportif faaliyetler ve kültürel etkinliklerle eğlenip yeni bilgiler öğrenmeleri amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Gençlik Kamplarının bu yılki ayağı devam ediyor.

Öğrencilerin yaz tatillerini oldukça faydalı değerlendirmelerini sağlayan bu kamplarda el sanatlarından tiyatroya, deniz ve havuz etkinliklerinden kültür ve tarih gezilerine, halk oyunlarından yat turlarına, kişisel gelişim ve eğitim seminerlerinden futbola kadar birbirinden farklı spor etkinlikleri ile kültürel faaliyetler yer alıyor. 1 Eylül´e Kadar Devam Edecek Devam eden bu kamp faaliyetleri ile ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Muş Gençlik Merkezinden bir açıklama yapıldı.

Ulaşım, konaklama, yemek gibi ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin bu kamplardan yararlanabilecekleri belirtilen açıklamada, 3-9 Eylül arasındaki programa katılmak isteyen 2003-2004 doğumlu gençlerin www.genclikkamplari.gov.tr adresinden veya Gençlik Merkezinden başvurabilecekleri belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 03-09 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı için 2003 – 2004 doğumlu (12-13 yaş) bayanlar için başvurular 01 Eylül 2016 tarihine kadar devam ediyor. Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampına katılmak için belirtilen tarihler arasında Gençlik Merkezimize gelerek başvuruda bulunmayı unutmayınız.

Muş Ovası Gazetesi