Skip to main content

İsteyen herkes spor yapabilecek

Muş Haber Fotoğrafı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Muş’taki spor tesisleşmesi ve gelecek hedefleri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Önceki gün makamında açıklamada bulunan Kartal, şu an için en büyük sıkıntılarının tesis yetersizliği olduğuna dikkat çekti.

Göreve başladığı ilk günden bu yana tesis sıkıntısı olduğunu, her platformda dile getirdiğini, bunun çözüme kavuşması için de ön çalışmalara başladıklarını ifade eden Kartal, “göreve geldiğimiz andan itibaren Muş’ta spor alanında eksik olan tesis sıkıntısını şimdi de dile getiriyorum. Muş’ta spora yönelen çok insanımız var. Bu konuda potansiyel oldukça fazla, Kapalı spor salonlarımızdan vatandaşlarımızın yararlanması için gece 23.00’e kadar açık olması için talimatlar verdik. Muş halkımız dilediği gibi gece saatlerine kadar sporunu yapabilecek. Tesis konusunda ise kapalı spor salonlarımız ile diğer spor tesislerimizde sıkıntılarımız var. Kış aylarında çim sahamızı açamıyoruz. Kış aylarında da sadece bir tek sentetik çim sahamız kalıyoruz. Buradan da amatör liglerde mücadele eden kulüplerimiz faydalanıyor. Bunların yanında diğer kurumlar veya okullar sentetik sahada spor yapmak zorunda kalıyor. Buda bizim için hem sevindirici hem de üzücü bir olaydır. Sevindirici olan insanlarımızın toplumumuzun spora yönelmesidir. Üzücü olan konu ise bu insanların ihtiyaçlarını karşılama noktasında cevap veremememizdir.”dedi.

“KAPALI YÜZME HAVUZU YAPACAĞIZ”
Gelecek yıl ki çalışmalar arasında ilk sırayı Kapalı Yüzme Havuzu Projesinin aldığını belirten Kartal, “2012 yılı projelerimiz içersinde kapalı yüzme havuzumuz var. Bu konuyu Sayın Valimiz ile görüştük. Bizlere yer vereceklerini söyledi. Yerel yönetimimizin destekleriyle inşallah kapalı yüzme havuzumuzu yapacağız. Yer bulabilirsek çok sayıda spor tesisi kurmayı planlıyoruz. Bu spor tesisi Muş’ta büyük bir ihtiyaçtır. İnsanlarımızı spora kazandırmak çok kolaydır. Ancak kazandırdıktan sonra halkımızın spor yapmaları için mekân oluşturmak zorundayız. Yoksa bu insanlarımız nerede spor yapacaklar. Zaten yeni bakanımızın öncelikli hedefleri gençliğe hizmet etmektir. En son 1988 yılında yapılan gençlik kurultayı bu yıl yapılanmaya gidecek. Bu kurultaydan sonra belli çalışmalar yapılacak. Doğu Anadolu Bölgesi ve Muş gençliğinin de katılacağı bir kurultay olacak. Toplantı öncesi çalışmalarımızı Muş’ta yapacağız. Toplantıda ise Muş’un sorunlarını anlatacağız. Bunun yanında bakanlığımızın yeni çalışmalarından bir tanesi de halka açık stadyumların kurulmasıdır. Bunların hayata geçmesi de takım çalışmalarıdır. El birliğiyle ve bakanlığımızın desteğiyle inşallah bir şeyler yapmaya çalışacağız.”diye konuştu. Muş`un Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri