Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı sporcularından Emrah Akalın ve Adem Karataş, Antalya’nın Akseki ilçesinde yapılan ‘Avrupa Milli Takım Seçmeleri’nde dereceye girerek 12 Temmuz 2008 tarihinde Almanya’da yapılacak olan ‘Avrupa Dağ Koşusu’na katılmak üzere milli takıma seçildiler.

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı sporcuları bir başarıya daha imza attılar. Antalya’nın Akseki ilçesinde dün yapılan ‘Avrupa Dağ Koşusu Milli Takım Seçmeleri’ yarışında 8 bin 500 metrelik koşuda sporcularımızdan Emrah Akalın üçüncü ve Adem Karataş ta dördüncü olarak milli takıma seçildiler. 12 Temmuz 2008 tarihinde Almanya’da yapılacak olan ‘Avrupa Dağ Koşusu’ yarışmalarında milli takım kafilesine seçilerek Türkiye’yi temsil edecek olan Akalın ve Karataş’ın başarısı Muş’taki spor camiasında sevinçle karşılandı.

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı Antrenörü ve Atletizm Milli Takım Antrenörü Aydın Koçlardan, sporcularının başarısını sevinçle karşıladıklarını söyledi. Türkiye’yi Almanya’da temsil edecek takıma iki sporcu vermenin mutluluk verici olduğunu söyleyen Koçlardan, “Sporcularımız başarılı bir sonuç alıp milli takıma seçildiler. Milli Takımımız Almanya’da yapılacak olan dağ koşusu yarışmalarına katılacak. Sporcularımız inşallah bu yarışta ülkemizi en iyi şekilde temsil eder ve başarı ile dönerler. Bu iki sporcumuzun milli takıma seçilmesi bizler için önemli bir başarıdır. Ayrıca bu iki sporcumuzu kampa alan ve her türlü desteği sağlayan Vali Yardımcısı Sayın İlyas Gün’e minnettarız. Kendilerine spora ve sporcuya verdiği destekten ötürü teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Topkan Haber Ajansı