Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanlığına hakem Ferzende Emre getirildi. Muş’ta Türk futbolunu ve hakemliğini geliştirmek amacı ile görev yapan Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Muş Şubesinin 8. Olağan Genel Kurul toplantısı dernek salonunda yapıldı. Seçime tek liste halinde giren Ferzende Emre ve yönetimi 2 yıllığına bu göreve seçildi.


Yönetime yeni seçilenlerin yaşlarının çok genç ve dinamik olması, aynı zamanda yönetim kurulundakilerin çoğunun en az ön lisans düzeyinde tahsil görmüş olmaları da yönetimin dikkat çeken başka bir yönü idi.


Yeni göreve gelen yönetim kurulu geçtiğimiz gün ilk toplantısını gerçekleştirerek, görev dağılımı yaptı.


Düzenlenen toplantıdan sonra belirlenen görev dağılımında Ferzende Emre (başkan), Selahaddin Erdoğmuş (başkan vekili), Bilal Sever (genel sekreter), Seyithan Turan (muhasip), Hikmet Kırıktaş (asil üye) olarak belirlendi.


Daha sonra acil olarak yapılması gereken çalışmalar ele alınıp, dernek üyelerine daha iyi hizmet verebilmek ve derneğe gelir sağlanması amacı ile dernek lokalinin faaliyete geçirilmesi kararı alındı.


Ayrıca proje ile ilgili fizibilite çalışması yapılıp böylece ilk adım atılması sağlandı.


Yönetim kurulu bundan sonra İl Hakem Kurulu ve Amatör Spor Kulüpleri ile ortak çalışmalar yaparak, Muş’ta hakemliğin ve futbol kalitesini artırmak için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını ve bu konuda üzerlerine düşen her türlü fedakarlıktan kaçınmayacaklarını kaydeden Ferzende Emre Muş’un sesini il sınırları dışına taşıma gayretini göstereceklerinin sözünü verdi. Haber: Emrullah Özbey

 NULL