Muş Alparslan Üniversitesi ile Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi işbirliğiyle düzenlenen Birimler Arası Futsal Turnuvasına 14 takım ve yaklaşık 100 sporcu katıldı.

BESYO Kapalı Spor Salonunda 13 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen final maçına, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Genel Sekreter Yardımcısı Ferit Uslu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Alper Karadağ ile akademik ve idari personeller katıldı.

Saat 15.00da başlayan üçüncülük maçı Yapı İşleri 1 birimi ile Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımı arasında yapıldı. Normal süresi 4-4 biten karşılaşmayı kazanan takım, uzatmada 9-4lük skorla Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımı oldu. Saat 16.00da başlayan final maçı Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) birimi ile Güvenlik birimi arasında oynandı. Bu zorlu mücadelenin galibi 5-3lük skorla Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) takımı oldu.

Turnuva birincisi Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) birim takımına ödülleri, Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat tarafından verildi. İkinci olan Güvenlik birimi takımı ödüllerini Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi başkanı Dr. Öğretim Üyesi Turan Gülerden alırken, Üçüncü olan Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımına ise ödülleri, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi başkanı Dr. Öğr. Üyesi Turan Güler ile Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi temsilcileri, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Şükrü Çobanoğlu derece alan takımlar ve Müsabakalar boyunca görev yapan hakemler; Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan Hüseyin Altun, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi Veysel Yamaç ve Kübra Yıldız ı tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu turnuva sonunda Üniversitenin spor aktivitelerinin ve spor alanındaki başarılarının üstüne koyarak devam edeceğini son olarak ilk defa katıldığımız Antalya Kemer de gerçekleşen Badminton müsabakalarında şampiyon olarak lig atladığımızı belirtti. Yapılan etkinliğin, Muş Alparslan Üniversitesi akademik, idari ve sürekli işçi statüsündeki birim personellerinin kaynaşması, dayanışması ve Futsal sporu ile tanışma hedeflerinin amaçlanarak düzenlendiğini söyledi.

 

Fırat Demir Haber49 Gazetesi