Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol 3. Ligi´nde verdiği üstün mücadele sonucunda ligi namaglup yenilgisiz lider tamamlayan Lalezar Spor, katıldığı bölge müsabakalarında da aynı başarıyı tekrarladı ve yenilgisiz bölge şampiyonluğuna ulaştı.

40´tan fazla sporcuyu üniversiteye gönderen, voleybol alt yapısının gelişmesine çok ciddi katkılar sunan ve çıtayı sürekli yükselten Lalezar Spor, bölge şampiyonluğunun ardından İzmir´de düzenlenen voleybol Türkiye şampiyonasına katıldı. Burada ilk maçına büyük moralle çıkan temsilcimiz, Ankara Eser Spor takımını 3-1 mağlup etmeyi başardı.

Temsilcimiz dün de turnuvanın ikinci maçında Ankara Halk Bankası Spor´la karşılaştı. İzmir´de Gaziemir Fuar Alanı Spor Salonunda yapılan Türkiye Şampiyonası gençler kategorisi ikinci müsabakasında rakibine direnemeyen temsilcimiz, salondan 3-0 yenik ayrıldı. Maç sonunda iki takım oyuncu ve teknik heyeti birbirini tebrik ederken temsilcimizde hüzün vardı.

Oyuncularını tek tek kutlayan Antrenör ve Kulüp Başkanı Ferzende Emre, bu maçı unutup üçüncü maça kitlenmeleri gerektiğini söyledi. Bugüne kadarki performanslarıyla ilimize büyük başarılar kazandırdıklarını, bu yolda özellikle SODES destekleriyle ilerlemeye çalıştıklarını söyleyen Emre, bazı maddi sıkıntılara rağmen bu turnuvada olmanın bile büyük başarı olduğunu vurguladı.

Oyuncularının son ana kadar tüm gücünü ortaya koyduğunu ifade eden Emre, Ankara temsilcisinin çok iyi bir takım olduğunu söyleyerek rakibi tebrik etti. Emre, takımına güvendiğini ve üçüncü maçı alarak gruptan çıkmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Yenilgiye rağmen elinden gelen mücadeleyi ortaya koyan temsilcimiz, turnuvanın üçüncü maçında İstanbul Büyükçekmece Spor ile karşılaşacak. Temsilcimiz bu maçı kazanması halinde Türkiye şampiyonasında grubundan çıkarak yoluna devam edecek. 

Muş Ovası Gazetesi