Skip to main content

Federasyon Başkanı’ndan Muş’a ziyaret

Muş Haber Fotoğrafı

  Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Federasyon Başkanı Kenan Gürsu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takım Sorumlusu Alpay Özer ile birlikte ilimize bir ziyarette bulundu. 

Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Dursun Emre, Doğu Anadolu Bölgesi Koordinatörü Tuncay Mergen tarafından karşılanan Başkan Gürsu ve Özer, ilk olarak bir toplantı düzenlediler. Yaptığımız görüşmede bu toplantıya ilişkin bilgiler veren Başkan Gürsu: Toplantıda arkadaşlara bu senenin değişikliklerini, önümüzdeki sezonun projelerini anlattık. Dursun Emre ile yeni sezonun sözleşmesini yaptık.

Bu ligin her sene farklı olduğunu beyan ettik. Bu lige katkı, sponsor gelecekse takımlarımızın dik ve ciddi duruşu sayesinde gelecek. Sadece bizim çalışmalarımızla olmuyor. Bu takımlar olmasa bu lig olmaz. Hepimiz tekne içinde bir hamuruz ve güzel bir ekmek çıkarmak istiyoruz dedi. Başkan Kuruluş Sürecini Anlattı Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Başkan Gürsu, TMVFL Federasyonu´nun kuruluş fikrinin temellerini dile getirdi. Antalya´da düzenlenen turnuvalarda futbola olan ilgiyi görünce yeni bir oluşuma imza atmak için girişimlere başladıklarını ifade eden Başkan Gürsu: Antalya´da senede 3-4 tane turnuva düzenleniyor. Bu turnuvada insanların futbolla ilgilendiğini, her yaştan insanın katıldığını gördük. Oradaki turnuvalara katılıp gördükten sonra bir lig olsa nasıl olur diye düşündüm. Bu turnuva yapanları aradım. Daha sonra Eylül 2014´te arkadaşları çağırdım ve böyle bir şey yapmak istediğimi söyledim.

Bu arada ben bayağı bir çalıştım ve görüşmeler yaptım. Herkes tamam deyince bundan güç aldım ve bu işin resmiyetine tescil markasıyla başladı. Daha sonra derneği ve federasyonu kurduk. 2014´ün Şubat´ında 18 takım yaptık. Ege´den, Marmara 1 ve 2 olmak üzere 18 takımla lig usulü başladık. 2014´ün Mayıs´ında 7 takımlı şampiyona yaptık. Bu şampiyonada eksiklerimizi gördük ve acemiliğimizi attık. 2015-2016 sezonunda 49 takım olduk. Bu arada tüm bölgelere bölge sorumluları atadık. Türkiye ligi olduğu için her bölgemizden insanları bu işin içine soktuk.

Emek isteyen bir iş gerçekten. Federasyonumuzdan baya bir destek aldık. Basın da baya bir ilgi alaka gösterdi. Tabi bizim mali sorunlarımız da oldu. Her bölgeye konferanslara geldik diye konuştu. En büyük değeri kültürlerin birleşmesi Bu işin sektör hale gelmesi ile birçok insana istihdam alanı sunulacağını ifade eden Başkan Gürsu, maliyeti yüksek olan çalışmalar için desteklerin büyük önem taşıdığımı kaydetti. Başkan Gürsu konuşmasının devamında: Bu işin bir kere sektör olması lazım. Çünkü en büyük şey maliyet ve bizde sponsor anlaşmaları yapıyoruz. Kitlelere basın yoluyla ulaşmaya çalışıyoruz. Bu sosyal bir proje. En büyük değeri kültürlerin birleşmesi. Şampiyonada olsun gittiğimiz bölgelerde olsun herkes birbiriyle o kadar güzel kaynaşıyor ki arkadaşlarımız bunları yaşadılar. 3 arkadaşımız Karadeniz´de konferansta. 15 gün önce Güney Doğu´daydık. Şimdi de Doğu Anadolu´dayız. Bunu daha da güzelleştirip bir lig haline getirip insanlara ekmek sunmak istiyoruz. Mesela Türkiye´de 20 bin tane antrenör var. Aşama kaydedeceğimiz daha çok yol var aslında. Bu sadece bizim katkılarımızla olmuyor. Bu ligin içinde olan her takımın katkısı var. Bizim şu andaki müsabaka talimatlarımız kabarık bir liste. Kaleci lisansları ayrı futbolcu lisansları ayrı. Buradaki amacımız maddi manevi boyutundan kaçmadan iyi bir seviyeye getirmek ve albeni kazandırmak.

Bizim bir de Türkiye karmamız var. Her bölgeden hocalarımız en iyi oyuncuları seçiyor. Kamp düzenimiz oluyor. İleriki projelerimizden biri bunu uluslar arası düzeye çıkarmak ifadelerine yer verdi. Bu Lig İçin Sigarayı, Alkolü Bırakanlar Oldu Muş´un projeye büyük katkı sunduğunun altını çizen Başkan Gürsu, tanıtım çok iyi yapılması gerektiğine dikkat çekerek bu anlamda basının büyük önem taşıdığını vurguladı. İnsanlara 60 yaşına kadar futbol oynama imkanı sunan proje için destek beklediklerini söyleyen Başkan Gürsu: Muş´un sosyal proje olarak çok büyük katkısı var.

Şampiyonaya geldiklerinde insanlarda müthiş bir ilgi ve heyecan oluştu. Doğu ve Güneydoğu bizim için ayrı bir heyecan ve onur gerçekten. Önemli olan bu projeyi iyi anlatabilmek. Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, iş adamlarımıza bu işi düzgün anlatmak gerekiyor. İnsanlara anlatmak gerekiyor. Şimdiki gençlerin ilerideki bir ligi bu. Bu lig için sigarayı, alkolü bırakanlar oldu. Kötü alışkanlığa bulaşmadan, spor yaparak 60 yaşına kadar futbol oynuyorsun. Bundan daha güzel ne olabilir. Sahanın içine girince ruh değişiyor. Kazanmak için her şeyi yapıyoruz.

Bu çok güzel bir şey ve gençlere güzel örnek oluyoruz. İnsanlar aileleriyle maçlara geliyorlar dedi. Müthiş Bir Kültür Kaynaşması Var Kendisini Muş´a getiren gücün spor olduğunu ve Muş´ta olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden TMVFL Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takım Sorumlusu Alpay Özer: Geçen sene Bakırköy´de başkanlık ve oyunculuk yaptım. Şampiyon olduk ve o başarımızdan dolayı sağ olsun Kenan Gürsu Başkanım, Mustafa Ekşioğlu Başkanım beni yönetime layık gördüler. Spor çok seviyorum, hiç düşünmeden bu işin içine girdim. Müthiş bir kültür kaynaşması var. Beni Bakırköy´den Muş´a getiren futbol oldu. Sporun gücü burada. Çok mutuyum burada olmaktan.

Çok büyük bir misafirperverlik gördük. Hala şaşırıyorum gerçekten. Daha önce gelmediğime çok pişmanım. İnşallah Dursun Hocam da iyi bir sponsor bulup lige renk katacaktır diye düşünüyorum şeklinde konuştu. Muş Kanute Olarak Doğu´ya Getirdik Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Dursun Emre yaptığı açıklamada: Muş Kanute, Paşaoğlu Spor, Yeşilce Spor, Çimento Fabrikası, Devlet Demiryolları ve Buraya Van, Malatya ve Bingöl´den gelen takımlar var.

Bu her yıl bu şekilde devam ediyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum Doğu´ya böyle bir fırsat tanıdıkları için. Mesela yıllardır birbirini görmeyen sporcular var. Saha içinde kaynaşıyorlar ardından beraber oturup sohbet ediyor maç analizleri yapıyorlar dedi. Alınan başarılara da değinen Emre: Geçen yıl 2015-2016 sezonunda Master Veteranlar Ligi´nde Vatan Kupası´nda 2. olduk. Son dakikada yediğimiz golle maalesef kupayı kaybettik. Güneydoğu ve Doğu Anadolu´da hiç alınmamış Fair-Play Kupası vardı onu Muş Kanute olarak Doğu´ya getirdik. Bir de yılın sporcusu olarak 8 golle ödülü kazandım ve o kupayı da Muş´a getirdik. Bu da ayrı bir mutluluk oldu ifadelerini kullandı. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri