MUDOSK’ un düzenlemiş olduğu faaliyete yaklaşık 20 kişilik bir grup katıldı.

MUDOSK’ düzenlediği Çadırkaya tırmanışı 02 Ağustos Pazar günü gerçekleştirildi. Bu yıl ilk defa düzenlenen Çadırkaya tırmanışına 20 dağcı katıldı. MUDOSK Genel Sekreteri Abit Oruç, yaptığı açıklamasında her hafta düzenli şekilde ekipler tarafından gerek merkezde gerekse şehir dışında turizm amaçlı gezilerin devam edeceğini söyledi.

MUDOSK Genel Sekreteri Oruç, “Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü olarak eğitimli sporcu yetiştirmeye devam ediyoruz. Her yıl düzenli olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına gönderilen sporcular, eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayıp burada da eğitimlerine aralıksız devam ediyorlar. Bununla birlikte diğer illerden gelen dağcı kulüplerin de, Muş dağlarına çıkararak faaliyetlerine devam etmektedirler. 2009 yılı il faaliyetlerinde ise daha farklı etkinliklerle devam edeceğiz” dedi.

Abit Oruç, “Bundan böyle her hafta ekiplerimiz şehre yakın yerlerde teraking ve tırmanış amaçlı faaliyetler, şehir dışında ise turizm amaçlı geziler düzenleyecektir. 02 Ağustos Pazar günü MUDOSK’un 2009 yılı faaliyeti ile Çadırkaya tırmanışı düzenledik. Yürüyüşümüze katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Düzenlenen yürüyüş, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübünün Eğitimli sporcularından Fırat Demir ve Sinan Akpolat sorumluluğunda gerçekleştirildi. Fırat Demir