Son haftalardaki tüm maçları alan engellilerimizin hedefi süper lig.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Liginde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Basketbol takımı kendi evinde ağırladığı Adana Engelliler Basketbol Takımı 68-65 mağlup etti.

Maçın başından sonuna kadar üstün oyununu sürdüren ekibimiz Özkan, Furkan, Kamuran, Emre’nin attığı basket sayılarla maçı kazanmayı başardı.

Müsabakada forma giyen sporcuları tebrik eden Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, “Maçta oynayan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan ve her zaman bizleri destekleyen tüm Muş halkına da çok teşekkür ederiz. Takımımız zor şartlar altında maçlara çıkıyor. Bizlere biraz destek verilirse süper lige mutlaka çıkacağız. Hedefimiz süper lig. İnşallah bunu bu sene başaracağız.” dedi.

Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımımızın yıldız oyuncularından Kamuran Bartan maç sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Liginde mücadele ediyoruz. Bu hafta karşılaştığımız Adana Engelliler Basketbol Takımını 68-65 mağlup ettik. Çok mutluyuz. Seri galibiyetler almaya başladık. Takımı üst sıralara çıkartmak için elimizden geleni yapıyoruz. Takım içinde büyük bir uyumumuz var ve bunun meyvelerini de almaya başladık. Bizlere sahip çıkılmasını istiyoruz. Kısıtlı imkanlara rağmen mücadelemizi sürdürüyoruz. Bizlerden desteğini esirgemeyen tüm herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Haber49 – Fırat Demir