Bedensel Engelliler Basketbol Takımı bu yıl büyük bir sıkıntı yaşadıkları salonda son maç öncesi başlatılan bakım çalışmalarına tepki gösterdiler. Türkiye Tekerlekli Basketbol Birinci Liginde mücadele eden ve düşme potasında olan Bedensel Engelliler Basketbol Takımı bu yıl azizliğine uğradığı salonunda son maç öncesi bakıma girmesine tepki gösterdi. Takım Kaptanı Bedri Korkmaz, ligde kalmak için bu maçı mutlak suretle kazanmak zorunda olduklarını söyledi.

Müsabakaların oynandığı salonda zeminden yana dertli olan ve yıl boyunca her fırsatta bu konuda şikayetçi olan sporcular son müsabaka öncesi salonun bakıma girmesine tepki gösterdiler. Salonda bu yıl yapılan kauçuk zeminin tekerlekli sandalyeleri olumsuz etkilediğini ve sandalyeleri güçlükle sürdüklerini belirten sporcular, sezon boyunca bu şekilde müsabakalara devam ettiklerini son maçı tamamlamadan salonun tadilata girdiğini söylediler. Sporcular, diğer takımların bu zeminlerde antrenman yaptıklarını, kendi takımlarının ise müsabakaları bu zeminde yaptıklarını dile getirdiler.

Ligde düşme potasında olduklarını kaydeden Korkmaz, hafta sonunda kendi saha ve seyircisi önünde Samsun’u ağırlayacak olan Muş Bedensel Engelliler Basketbol takımın galip gelmemesi halinde kümeye düşeceğini söyledi. Korkmaz, salonun azizliğine uğradıklarını ve son maç öncesi salonun tadilata girdiğini belirterek, hiç olmazsa çalışmalara bir hafta sonra başlansaydı. Antrenman yapacak yerimiz yok. Hazırlıklarımızı sürdüremiyoruz. Bizim için ölüm kalım maçı. Ama biz çalışacak yer dahi bulamıyoruz” dedi.

Zeminin ağır olması dolayı çok zorlandıklarını belirten Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Kaptanı Bedri Korkmaz; “Salon biraz erken yapılmış olsa yada tartan zemin biraz daha sert olsaydı bizim için çok iyi olacaktı. Bizim rakiplerimiz bu salonu idman için kullanıyorlar, haftanın üç günü salonda çalışıyorlar, iki günü ahşap parkede çalışıyorlar. Bizim için dezavantaj olmaktan çıkmış. Bu yılın daha zorlu geçeceğini bildiğimiz için geçen yıllara nazaran daha fazla çalışmaya başladık, idman saatlerini arttırdık ama bir yerde kaybediyoruz. Ayrıca şimdiki zemin çok ağır, sporcularımız eskiden çok rahat oynayabiliyorlardı ama şimdi çok fazla yoruluyorlar. Her antrenmanda zeminin bir yeri mutlaka yırtılıyor, yırtığı onarmak için ilaç sürüyorlar, o zaman zemin daha da ağırlaşıyordu” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi