Çek Cumhuriyeti’nin Zdar Nad Sazavou kentinde düzenlenen Dünya Liseler Kros Şampiyonası’nda dünya birincisi olan Muş Rekabet Lisesi Atletizm Takımı, davul zurna ve çiçeklerle karşılandı. Türkiye’yi temsilen 24 Nisan tarihinde yapılan yarışmada 5 bin metrede takım halinde dünya birinciliği kazanan Muş Rekabet Lisesi Atletizm Takımı, Muş Havaalanı’nda büyük bir coşkuyla karşılandı. Karşılama törenine İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Aslan, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, havalimanında yaptığı açıklamada büyük bir sevinç yaşadıklarını kaydederek, “Bu başarı Muş tarihinde bir ilktir. Öğrencilerimizi ve bu başarıda emeği olan herkesi gönülden kutluyorum” dedi.

Muş Rekabet Kurumu Atletizm Takımı Antrenörü Aydın Koçlardan ise, öğrencilerin büyük bir mücadele örneği sergileyerek, dünya birincisi olduğunu kaydederek, başarıyı Türkiye ve Muş halkına hediye ettiklerini söyledi.

Müsabakalarda ferdi sıralamada Dünya üçüncüsü olarak bronz madalya alan Serkan Çağlar ise, takım olarak büyük mutluluk duyduklarını ve başarıyı Muş halkına armağan ettiklerini kaydetti.

Sporcular, araçla şehir turu attıktan sonra Muş Valisi İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret etti. Daha sonra Muş Rekabet Kurumu Lisesi’ne geçen sporcular, burada arkadaşları tarafından coşku ile karşılandılar.

Yarışmada Semih Yıldız, Eşref Taşkıran, Fuat Koçlardan, Serkan Çağlar, Soner Cintimar ile Fethullah Demir’den oluşan Muş Rekabet Lisesi Atletizm Takımı, takım halinde dünya birincisi olurken, ferdi sıralamada ise Serkan Çağlar dünya üçünçüsü olmuştu.