Skip to main content

Demirspor ile yolumuza devam edeceğiz

Muş Haber Fotoğrafı

1. Amatör kümede Muşu temsil edecek olan Demirspor Kulübü Başkanı Fatih Cengiz, Hasköy Yıldız Sporun devri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Takımın yöneticilerinin talebi üzerine Hasköy Yıldız Sporun devrinde anlaştıklarını kaydeden Cengiz, sonra bu kararlarından vazgeçtiklerini söyleyerek, Demirspor ile amatör kümede yollarına devam edeceklerini ifade etti.

Cengiz yazılı olarak yaptığı açıklamada, 2015-2016 futbol sezonunda devraldığımız Muş Demir Spor ile kısa bir süre zarfında Muş futboluna kattıklarımız siz çok değerli Muş Spor taraflarının ve kamuoyunun takdirindedir. Muş Demir Spor ile neredeyse bitme aşamasına gelen Muş futboluna yeniden heyecan kattık. Bunu başarabilirken, spor ahlakından asla ödün vermedik. Muş’u ve futbolunu çıkarsız seven herkesin işte bizim takımımız dedikleri bir takım oluşturduk dedi.

Geçene sezon taraftarlara futbol heyecanı yaşattıklarını ve bunun devamı için çalışacaklarını söyleyen Cengiz, Böyle bir oluşuma, takımımıza, hem Muş kamuoyu hem de siz değerli taraftarlarımız, her koşulda gereken desteği sağladınız. Bizler, iyi bir takım oluşturabilmek adına payımıza düşeni yapmaktan geri adım atmadığımız gibi, sizler de desteğinizi hiçbir zaman ve koşulda esirgemediniz. Bu birliktelik, bir ilk olmanın yanında, özlenen başarıyı da müjdeliyordu. Ancak; BAL ligine tamam ya da devam edeceğimizi belirleyecek olan maçta sahadan mağlup ayrıldık. Bu sonuca, sizler kadar bizler de üzüldük. Fakat, sizlerin sonsuz desteği, verilen büyük emeklerimiz ve sahada yapılan mücadelenin bu şekilde sonlanmasını ve sadece Muş adına mücadele edecek bir takımın olamayışını içimize sindiremedik. Ve hemen o gün, hangi takım olursa olsun, Muş adına mücadele edecek her takıma destek vereceğimizi beyan ettik

Hasköy Yıldız Sporun devri ile ilgili açıklamalarda Cengiz şunları söyledi: Sizlerin isteği, Hasköy Yıldız Spor yöneticilerinin talebi üzerine ilimizi BAL’de temsil edecek kulübü devralıp, şampiyonluğa oynayacak, spor ahlakından ödün vermeyen bir takım oluşturmak için yine payımıza düşeni yapmaya hazırız, dedik. Ve bu doğrultuda Hasköy Yıldız Spor yöneticileri ile görüşüp, takımı devralma noktasında anlaştık. Ancak; birgün önce kulübü devretmek için anlaştığımız Hasköy Yıldız Spor yöneticileri, kararlarından caydıklarını bize bildirdiler. Muş futboluna her türlü desteği vermeye hazır olan ancak bunun zorla da olmayacağının bilincinde olarak bu karara hem üzüldük hem de saygı duyduk. Hasköy Yıldız Spor’a gelecek sezon BAL’de başarılar diliyor, olası bir başarısızlıkta payımız olmadığını, güçlü bir takım oluşması adına gereken çabayı sarfettiğimizi, ancak bunun kabul görmediğini siz değerli taraftarlarımızla paylaşmayı bir sorumluluk kabul ediyoruz.

Demirspor ile yola devam edeceklerini kaydeden Cengiz, Bu sezon Muş 1. Amatör kümede mücadele edecek Demir Spor’la yolumuza devam edeceğiz. Tıpkı bu yıl olduğu gibi güçlü, spor ahlakına bağlı, saygın bir takım oluşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Muşumuzu bölgesel liglerde temsil edecek, güçlü bir takımın coşkulu yürüyüşü devam edecek. Muş sporuna olan desteğimizden vazgeçmeyeceğiz. İyi bir takım için sadece fazladan bir yıl beklemek zorunda kalacağız. Muş Demir Spor’un şampiyonluğundan, Muş’u en iyi şekilde temsil edeceğinden gerçek Muş Spor taraftarlarının şüphesi olmasın. Sizlere, başarı, spor ahlakı ve Muşluyum, diyen herkesin takımını oluşturacağımıza söz veriyoruz. Sizleri, asla yalnız bırakmayacağız ifadelerini kullandı.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri