Skip to main content

Boksörlerimizden bir başarı daha.. (Video Haber)

Muş Haber Fotoğrafı

11 – 16 Aralık 2007 tarihleri arasında Zonguldak ilinde düzenlenen Türkiye Liseler arası Boks Şampiyonasına katılan İlimiz Sporcuları büyük bir başarıya imza atarak bir altın, bir bronz madalyayla döndüler.

Yapılan şampiyonaya amatör sporlarda yaşanan tüm sorunlara rağmen geçmiş yıllara oranla rekor katılım gerçekleşti. Müsabakaya Türkiye genelinde 46 ilimiz katılmış olup, 342 sporcuyla mücadele edilmiştir. İlimizi 9 sporcu temsil etmiştir. Katılan sporcularımızın isimleri ve okulları şöyle: Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesinden 46Kg.da Kadir ARTAN, 52 Kg.da Erkan ŞAHİN, 54kg.da Serkan ŞAHİN , 63Kg.da Cenk AKARSU, 75Kg.da Yusuf BEREK ve 86Kg.da Yunus AKARSU ; Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesinden 48Kg.da Yasin AKBULUT ve 57Kg.da Nurullah AKKAYA , Rekabet Kurumu Lisesi öğrencilerinden Musa TAKAN katılmıştır.
Yapılan Müsabakalarda kendi kilolarında 46Kg.da Kadir ARTAN Türkiye Şampiyonu, 66 Kg.da Musa TAKAN Türkiye 3.üncüsü olmuştur. Müsabakaya katılan sporcularımız ilimiz en iyi düzeyde temsil etmiştir. Çeyrek finale yükselme başarısı gösteren sporcularımız 48Kg.da Yasin AKBULUT, 52 Kg.da Erkan ŞAHİN, 54kg.da Serkan ŞAHİN, 75Kg.da Yusuf BEREK ve 86Kg.da Yunus AKARSU yarı finale yükselme mücadelesinde elenmişlerdir.

46Kg.da Türkiye Şampiyonu olan Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Kadir ARTAN yapılan müsabakalarda 1.inci turda Karabük ili sporcusunu , çeyrek finalde Artvin , yarı finalde Aydın ve Finalde Van ili sporcusunu yenerek Şampiyonluğa ulaşmıştır. 66 Kg.da Türkiye 3.üncüsü Rekabet Kurumu Lisesi öğrencilerinden Musa TAKAN 1.inci turda Sakarya 2.nci turda İstanbul , çeyrek finalde Antalya ili sporcusunu yenmiş olup, final mücadelesinde Samsun ili sporcusuna elenerek Türkiye 3.üncüsü olmuştur.

Müsabakalara kafilenin başında idareci olarak katılan Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı İhsan ŞENER ,ilimiz antrenörlerinden ve Milli takım antrenörlerinden Şener SEYREK ve ilimiz antrenörlerinden Eyüp SEZGİN müsabaka sonuçlarından memnun olmakla beraber daha da iyi olabilirdi. Ayrıca Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzden yaptıkları desteğe teşekkür ediyoruz . Bu noktada ilimiz insanlarına kendisine Muş’lu diyen herkesten desteklerini artırmaları en büyük temennimiz.

Hocalarımız Muş boks takımı yakın bir tarihte yapılacak olan Türkiye Gençler ve Yıldızlar Şampiyonasına tam hız çalışmalarına devam ettiklerini belirtiler.

 

 NULL

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri