11 – 16 Aralık 2007 tarihleri arasında Zonguldak ilinde düzenlenen Türkiye Liseler arası Boks Şampiyonasına katılan İlimiz Sporcuları büyük bir başarıya imza atarak bir altın, bir bronz madalyayla döndüler.

Yapılan şampiyonaya amatör sporlarda yaşanan tüm sorunlara rağmen geçmiş yıllara oranla rekor katılım gerçekleşti. Müsabakaya Türkiye genelinde 46 ilimiz katılmış olup, 342 sporcuyla mücadele edilmiştir. İlimizi 9 sporcu temsil etmiştir. Katılan sporcularımızın isimleri ve okulları şöyle: Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesinden 46Kg.da Kadir ARTAN, 52 Kg.da Erkan ŞAHİN, 54kg.da Serkan ŞAHİN , 63Kg.da Cenk AKARSU, 75Kg.da Yusuf BEREK ve 86Kg.da Yunus AKARSU ; Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesinden 48Kg.da Yasin AKBULUT ve 57Kg.da Nurullah AKKAYA , Rekabet Kurumu Lisesi öğrencilerinden Musa TAKAN katılmıştır.
Yapılan Müsabakalarda kendi kilolarında 46Kg.da Kadir ARTAN Türkiye Şampiyonu, 66 Kg.da Musa TAKAN Türkiye 3.üncüsü olmuştur. Müsabakaya katılan sporcularımız ilimiz en iyi düzeyde temsil etmiştir. Çeyrek finale yükselme başarısı gösteren sporcularımız 48Kg.da Yasin AKBULUT, 52 Kg.da Erkan ŞAHİN, 54kg.da Serkan ŞAHİN, 75Kg.da Yusuf BEREK ve 86Kg.da Yunus AKARSU yarı finale yükselme mücadelesinde elenmişlerdir.

46Kg.da Türkiye Şampiyonu olan Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Kadir ARTAN yapılan müsabakalarda 1.inci turda Karabük ili sporcusunu , çeyrek finalde Artvin , yarı finalde Aydın ve Finalde Van ili sporcusunu yenerek Şampiyonluğa ulaşmıştır. 66 Kg.da Türkiye 3.üncüsü Rekabet Kurumu Lisesi öğrencilerinden Musa TAKAN 1.inci turda Sakarya 2.nci turda İstanbul , çeyrek finalde Antalya ili sporcusunu yenmiş olup, final mücadelesinde Samsun ili sporcusuna elenerek Türkiye 3.üncüsü olmuştur.

Müsabakalara kafilenin başında idareci olarak katılan Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı İhsan ŞENER ,ilimiz antrenörlerinden ve Milli takım antrenörlerinden Şener SEYREK ve ilimiz antrenörlerinden Eyüp SEZGİN müsabaka sonuçlarından memnun olmakla beraber daha da iyi olabilirdi. Ayrıca Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzden yaptıkları desteğe teşekkür ediyoruz . Bu noktada ilimiz insanlarına kendisine Muş’lu diyen herkesten desteklerini artırmaları en büyük temennimiz.

Hocalarımız Muş boks takımı yakın bir tarihte yapılacak olan Türkiye Gençler ve Yıldızlar Şampiyonasına tam hız çalışmalarına devam ettiklerini belirtiler.

 

 NULL