Birinci ligde olan ve son maçı kaybetmesi sonucu küme düşecek olan Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı, hafta sonu Samsun Bedensel Engelliler tekerlekli Basketbol takımı ile karşı karşıya gelecekler. Takım yaklaşık olarak 15 gündür sahada olan tadilat nedeni ile antrenman yapamıyor.

Birinci ligde olan ve son maçı kaybetmesi sonucu küme düşecek olan Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı hafta sonu Samsun Bedensel Engelliler tekerlekli Basketbol takımı ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşma ve çalışma yaptıkları salonun yeterli düzeyde olmadığından dert yanan Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, zeminin kalkmasından dolayı görevliler tarafından bant ile onarıldığını ve salonun zeminin kendileri için uygunun olmamasının gerekçe görülerek tadilat yapıldığını bundan dolayı ise yaklaşık olarak 15 günden beri idman yapmadıklarını dile getirdiler. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, yaklaşık olarak 15 günden bu yana idman yapamadıklarını ve bundan dolayı da hafta sonu yapılacak olan maçı kaybetme riski ile karşı karşıya geldiklerini kaydetti. Kısıtlı imkanlar dahilinde ilimizi temsil etmeye çalışan Bedensel Engelliler Basketbol Takımı oyuncuları maç yaptıkları ve her gün düzenli olarak antrenman yaptıkları kapalı spor salonunun tadilatta olması nedeni ile son maçlarını kaybetme riski ile karşı karşıya geldiklerini söylediler. 1.ligde oynayan diğer takımların daha elverişli sahalarda oynadıklarını ve antrenman yaptıklarını belirten Engelliler, Rakiplerinin imkânları doğrultusunda kendilerinden hep bir adım önde olduğunu kaydettiler. Bedensel Engelliler Derneği Muş Şube Başkanı Bedri Korkmaz, “ biz dünde bu günde hep elverişsiz şartlar altında oynadık ve çalışma yaptık. Uyarılarımıza rağmen kimse bizi dinlemedi. Giden Sayın valimize durumu anlattık o gerekenin yapılması için talimat verdi. Fakat yapılan tadilat son maça denk getirildi. Onun için 15 gündür antrenman yapamıyoruz hafta içi de durum aynı olacak. Eğer küme düşersek sorumlusu gençlik spor il müdürlüğüdür” şeklinde konutu.

“HESABINI KİM VERECEK”

Bedensel Engelliler için özel olarak hazırlanmış sahaların olduğunu belirten Korkmaz, “bizde Muş’u temsil eden bir takım olarak gerek Gençlik Spor İl Müdürlüğünden gerekse yetkililerden destek ve imkan verilmesini istiyoruz. Artık kısıtlı imkânlarda çalışmak olmuyor. Zaten son yapılanlardan dolayı küme düşme tehlikesi yaşıyoruz. Bunun hesabını kim verecek ama bilmiyorum. Hem imkânımız yok hem de kimse bize sahip çıkmıyor. İnanın oyuncu arkadaşlarım bile gün boyu çalışıp akşam antrenman yapmaya bile fırsat bulamıyorlar. Biz buna rağmen elimizden gelen her türlü fedakârlığı gösteriyoruz. Ama kimse bizimle ilgilenmiyor” dedi. Hafta sonu itibarı ile Samsun Bedensel Engelliler Basketbol Takımı ile karşılaşacaklarını kaydeden Bedri Korkmaz, son maçlarında yenilmeleri halinde kendilerine yapılan haksızlıkların hesabının nasıl verileceğini merak ettiğini söyleyerek sözlerine son verdi.

 Muş Ovası Gazetesi