Skip to main content

Başkan mücadeleyi sürdürüyor…

Muş Haber Fotoğrafı


Amatör kümeye düşen Muşspor’un haksızlığa uğradığını öne süren ve bu nedenle hukuki işlemleri sürdüren Muşspor Başkanı Yılmaz, takımın lige geri dönmesini sağlayacaklarını söyledi. Türkiye 3. Lig 1 Grup’ta mücadele eden ancak 2004-2005 sezonunda kümeye düşen Muşspor, yaklaşık 6 aydır hukuki yollar ile lige dönmek mücadelesini sürdürüyor.


Ankara’da mahkeme işlemlerini yakından takip eden Muşspor Başkanı Şirin Yılmaz, takımın yeniden lige dönmesi için hukuki mücadelelerine devam ettiklerini ve Ocak ayında yapılan mahkemenin Mart ayına ertelendiğini kaydetti. Yılmaz, Mart ayının ilk haftasında yapılacak olan mahkemede Muşspor’un yeniden 3. Lig’e dönmesi için ümitli olduklarını ve avukatın davayı sürekli takip ettiğini söyledi.


Muşspor’a çok ciddi haksızlıkların yapıldığını öne sürdürdüklerini kaydeden Yılmaz, Mersin İdman Yurdu maçı, Ceyhan maçı ve İskenderun maçlarını delil gösterdiklerini belirtti.


Ankara’ya sürekli mahkeme ve gelişmeleri takip etmek için gidip geldiğini söyleyen Yılmaz, “Muşspor’un yeniden lige dönmesi için bütün gücümü ortaya koydum. Her gün avukat ile durum görüşüyorum. Ankara’da bu işlemlerimizi sürdürdüğümüzde de yeterli destek ve ilgiyi görmedik. Eski Milletvekillerimizden Erkan Kemaloğlu ve İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Kerem Al da bu konuda bizlere yardımcı oldu. Maddi manevi desteğini bizden esirgemediler. Kendilerine teşekkür ederim. İnşallah Muşspor’un lige dönmesini sağlayacağız” dedi.


Muşspor’un çok zor günler içerisinde kıvrandığını ve birinci mahkemeyi kazandığını hatırlatan Yılmaz, tahkim kurulunun itirazı sonucu bir üst mahkemede davanın görüldüğünü bunun Muşspor lehine sonuçlanmasını da ümit ettiklerini söyledi.


Yılmaz, Muşspor’un Muş kenti içinde son derece önemli bir tanıtım aracı olduğunu hatırlatarak, sadece sportif faaliyetler ile sınırlı kalmayan Muşspor hizmetlerinin sürdürüleceğini söyledi. 2004-2005 lig sezonunda ciddi haksızlıklar ile karşı karşıya kaldıklarını ve bu dönemlerde de yalnız bırakıldıklarını söyleyen Yılmaz, başarılı bir avukat tarafından davanın takip edildiğini söyledi.


Muşspor Başkanı Şirin Yılmaz, “Muşspor’un mahkeme işlemlerini takip eden ve davasını üstlenen avukat Fenerbahçeli Deniz Barış’ın sorununu halleden avukattır. Federasyonun yönetim ve yürürlük hizmetlerini çok iyi bilen bir avukat olduğu için güvenimiz bir kat daha artıyor. Süper Ligde yaşanan bir olayı gideren avukatın 3. Ligde haksızlıklara maruz kalan Muşspor’un hakkını en iyi şekilde savunacağına inanıyoruz. Muşspor’un yeniden lige dönmesi için çalışma ve girişimlerimiz sürüyor. Ocak ayında ertelenen mahkeme Mart ayının ilk haftasında yapılacak. İnşallah Muşspor’umuz hak ettiği lige geri dönecektir” dedi. Haber: Emrullah Özbey

 NULL

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri