Muş TEDAŞ Müessese Müdürlüğü İdman yurdu Spor Kulübü Boks Takımı sporcularından Erkan Şahin Türkiye Yıldızlar Boks Şampiyonası’nda ikinci oldu. Başarılı sporcuyu makamında kabul ederek Cumhuriyet altını ile ödüllendiren TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Mustafa Sezgin, 2008 olimpiyatlarına sporcu vermeyi hedeflediklerini söyledi.


Makamında kabul ettiği başarılı boksör Erkan Şahin’i başarısından ötürü kutlayan TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Mustafa Sezgin, asıl amaçları olan elektrik dağıtımı ve satışının yanı sıra ilin sportif faaliyetlerine de destek verdiklerini söyledi.


Mustafa Sezgin, “TEDAŞ İdman Yurdu Spor Kulübü bünyesinde oluşturduğumuz ve hocalığını Boks Milli Takım Antrenörlerinden aynı zamanda müessesemiz personeli olan Şener Seyrek’in yaptığı boks takımı 15 lisanslı sporcu ile faaliyet göstermektedir. TEDAŞ Spor Boks Takımı geçen yıl katıldığı Türkiye Minikler Boks Şampiyonası’nda 42 kiloda Serkan Şahin birinci olmuştur. Yine 4 Şubat 2006 tarihinde yapılan Türkiye Yıldızlar Boks Şampiyonasında 44 kiloda yarışan sporcumuz Erkan Şahin ikinci olmuştur. Bu sporcumuz tarafımızdan Cumhuriyet altını ile ödüllendirilmiştir. Bu tip ulusal şampiyonalarda dereceye giren sporcularımıza müdürlüğümüz tarafından çeşitli ödüller verilerek gençlerin spora yönelmesini teşvik etmekteyiz. Boks dalında daha iyi neticeler almak için çalışmalar aralıksız devam etmekte olup Temmuz ayında Sakarya’da yapılacak olan Minikler Boks Şampiyonasına 16 sıklette katılmak için hazırlıklarımız aralıksız sürdürülmektedir. Amacımız Bu turnuvadan en az 10 madalya ile dönmektir. Ayrıca asıl hedefimiz 2008 Olimpiyatlarına Muş TEDAŞ Spor’dan bir sporcu gönderebilmektir. İlimiz sporuna daha iyi katkıda bulunabilmek için futbol, kayak ve boksun yanında diğer spor dallarında da faaliyetlerimize 2006 yılında hız vereceğiz” dedi. Haber: Emrullah Özbey

 NULL