3 yıl önce kurulan ve gençleri basketbol çatısı altında bir araya getiren Ata 49 Spor Kulübü Başkanı İrfan Çakır, maddi imkansızlıklarla boğuşan bir basketbol şampiyonu takım olduklarını hatırlatarak yetkililere seslendi.

Sahip Çıkılmazsa Sokağa Dönerler Mahalle gençlerini basketbola kazandıran ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına vesile olan Başkan Çakır, elinden gelenin en iyisini yaptığını ve vicdani sorumluluğu bulunan bir görev yürüttüğünü belirtti.

Gençler için bireysel mücadelesinin bir yere kadar olduğunu ifade eden Başkan Çakır, bu gençlere sahip çıkılmazsa gençlerin tekrar sokak ve mahallelerde kötü alışkanlıklara dönebileceğine dikkat çekti. İstekler Karşısında Kayıtsız Kalamadık Başkan Çakır, gençlerin yeteneklerine de dikkat çekerek, 3 yıl önce bu kulübü kurduk. Çocuklar basketbol oynamak istediler, izledik, baktık çok yetenekliler, bizde dedik ki tamam çocuklar elimizden geldiğince sizlerle devam edeceğiz. Hakikaten çocuklar büyük bir başarı gösterdiler. Yeteneklerini de üst seviyeye getirerek, şampiyonluğa uğraştılar. Bu şampiyonluk bizi de şevke getirdi zevk aldık. Çocuklar Türkiye şampiyonasında da bu havayı solumak istiyorlar. Bizde istiyoruz. Bu istekler karşısında kayıtsız kalamadık.

Bu yüzden elimizden geldiğince bütün kulüplerin emeği tek kişinin sırtında olduğu için buda büyük bir külfet getiriyor. Biz ayın birinde Türkiye şampiyonasına gideceğiz ve 15-16 bin TL´lik bir paraya ihtiyacımız var cebimizden karşılayalım dersek yalan olur. Yetenekli Oyuncularımız Var Sporu seven herkesimden destek beklediklerinin altını çizen Ata 49 Spor Kulübü Başkanı İrfan Çakır, şampiyon bir basketbol takımına memleketin gerekli özen ve desteği göstermemesinin de kendisini derinden üzdüğünü kaydetti. Özellikle başarılı ve yetenekli genç oyunculara sahip olduklarına da vurgu yapan Başkan Çakır, bu oyuncuların büyük takımların alt yapılarına ve milli takıma kazandırılması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini sile getirdi. Herkesten Destek Bekliyoruz Başkan Çakır, şöyle seslendi: Bunu sporu seven, yerel yöneticiler ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz.

Grup maçlarında inanıyorum ki ben 2 -3 oyuncumuz milli takıma ve büyük kulüp altyapılarına gidecektir. Bende elimden geleni yaptım. Bir yere kadar. Sokaklarımızdan, mahallerimizden kötü alışkanlıklardan kurtarıp getirdiğimiz çocuklara sahip çıkmamız lazım. Bu yüzden herkesten destek bekliyoruz. 

Muş Ovası Gazetesi