2006-2007 Amatör Futbol Liginin Fikstürü Amatör spor kulüpleri federasyonu binasında çekildi. Birinci Amatör kümede 12 takımın mücadele ettiği ligde gruplar belli oldu. Sırasıyla Birinci amatörde 12, A gençlerde 9, B gençlerde 7, Yıldızlarda ise 6 takım mücadele edecek.Amatör Spor Kulüpleri binasında, 16 Amatör kulübün katıldığı Fikstür çekimine Gençlik spor İl Müdürü Hıdır Kalay, Futbol İl Temsilcisi Burhan Bingöl, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Alp İskender Has, Kulüp Başkanları, Antrenörler ve İdareciler katıldı.

2005-2006 futbol sezonunu değerlendiren ASKF başkanı Kemal Türkan, Kulüp başkanlarına ilçe ve beldelerde mutlaka belediye başkanlarının yardım etmeleri gerekir şeklinde konuştu.
Fair play içerisinde umarız lig oynatırız diyen Türkan, “Bizim Hedefimiz, tesis ve alt yapının gelişmesidir. Bu anlamda, şuan birinci amatör küme A genç, B genç ve yıldızlar ligini başlatıyoruz. Deplasmanlı ligimizde, Malazgirt sahasını, Hasköy sahasını, Muş açık saha ve çim sahada yapılacak. Bütün takımlara başarılar dileriz” dedi.
Türkan, “Umarız Muş’ta Şampiyon olan takımımız üçüncü lige çıkar. Çünkü, bizde çok istiyoruz, 2 bin amatör gencin umudu profesyonel takımda top oynamaktır” diye konuştu.
Herkesin Amatör spor kulüplerine sahip çıkması gerektiğini belirten Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Kemal Türkan, “Amatör kulüplere Hizmeti olanı kutluyor ve ödüllendiriyoruz. Amatör sporda oynayan gençler bizim gençlerimiz, onun için herkesin gerekli desteği vermesi gerekir. İlimizde acilen ikinci Çim saha ve toprak sahalara ihtiyaç vardır. İl özel idare arsalarını bir kısmı mutlaka futbol sahalarına ayrılması lazım” şeklinde konuştu.
Çekilen fikstürlere göre birinci amatör kümede;
A GRUBU
 
1-Hasköy Spor
2-Zafer Spor
3-Malazgirt Spor
4-Muş Ovası Spor
5-Murat Spor
6-Yıldırım Spor
B GRUBU
 
7-Gençler Birliği Spor
8-Kültür Spor
9-Şeker Spor
10- Korkut Spor
11-Sungu Spor
12- Hasköy Yıldız Spor 
 
18 YAŞ A GENÇLER
 
A GRUBU
 
1-Şeker Spor
2-Gençler Birliği Spor
3-Karaağaç Spor
4-Sungu Spor
5- Kültür Spor
 
B GRUBU
 
6- Zafer Spor
7-Muş Ovası Spor
8-Hasköy Yıldızlar Spor
9-Kırköy Spor  
 
16 YAŞ B GENÇLER
A GRUBU
 
1-     Kültür Spor
2-    Zafer Spor
3-    Şeker Spor
4-    Muş Ovası Spor
 
B GRUBU
5-Sungu Spor
6-Gençler Birliği Spor
7-Karaağaç Spor
 
 
YILDIZLAR LİGİ
 
1-Gençlik Spor
2-Gençler Birliği Spor
3-Sungu Spor
4-Karaağaçlı Spor
5-Şeker Spor

6-Muş Ovası Spor

Haber: Emrullah Özbey

 NULL