MASKF binasında yapılan kura çekilişi programına Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Keleş Muş ASKF Başkanı Kemal Türkan, Bingöl ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu,  İl Hakem Kurulu Başkanı Ayhan Göksu, İl Gözlemciler Kurulu Başkanı Hikmet Karataş, Futbol İl Temsilcisi Burhan Bingöl, Saha Komiserleri Başkanı Ayhan Has, MASKF Yönetimi Üyeleri, ve şampiyonaya katılımcı olan il takımlarının yöneticileri yer aldı. Programın açılış konuşmasını yapan Türkan Geçmiş yıllarda bu yöndeki grup müsabakaların ilimizde yapıldığının altını çizerken bu yıl alınan grup müsabakalarında suni çim saha avantajı ile sorunsuz bir müsabaka süreci geçirmeyi ümit ettiklerini kaydetti. Önceki yıllarda Muş’ta yapılan grup müsabakalarının saha olmayışından dolayı zaman zaman sıkıntılı bir şekilde yürütüldüğünü ifade ederek Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Keleş’in girişimleri sonucu ilimize kazandırılan suni çim saha ile bu sıkıntıyı da böylelikle giderdiklerini kaydeden Başkan Türkan, tüm katılımcı takımlara başarı dileklerinde bulundu ve tüm illere müsabaka esnasında ve Muş’ta kalacakları süre içerisinde ayrım yapmaksızın eşit şartlarda davranacaklarını söyledi.

Başkan Türkan’ın konuşmasının ardından söz alan Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Keleş’te bu organizenin Muş’ta gerçekleşmesinde büyük emek sahibi olan Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan’ı kutlarken tüm il takımlarına başarı dileklerinde bulundu. Tüm katılımcılarda dilek ve temenni noktasında söz hakkı alırken konuşmacıların ortak noktası müsabakaların dostça geçmesinden yana sarf edilen sözlerden oluştuğu gözlendi.

Diyarbakır, Ağrı, Bingöl, Batman yöneticilerinin hazır bulunduğu kura çekimlerinde Elazığ ve Van takımlarının temsilciliğini ise Gençlik Spor İl Müdürü Selim Keleş ve MASKF Başkanı Kemal Türkan yaptı. İlk müsabaka döneminde Elazığ ve Batman takımları bay olarak katılma hakkını elde ederken, Birinci grupta Ağrı temsilcisi ile Van temsilcisi, İkinci grupta ise Bingöl ile Diyarbakır il temsilcilerinin yapılan kura çekimleri sonucu eşleştiği bildirildi.
 Günaydın Muş Gazetesi