Skip to main content

9 milyonluk yatırımda sona gelindi

Muş Haber Fotoğrafı

  İlimizin uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu geniş kapsamlı spor kompleksinde sona gelindi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın sağladığı ödenek ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´nün yetkisinde Muş-Bitlis Karayolu Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısında 2014 yılında başlayan yüzme havuzu ve spor salonu inşaatları, büyük bir hızla devam ediyor.  2013 yılında ihalesi yapıldıktan sonra başlayan inşaatların yaklaşık 1 ay sonra tamamlanmasıyla hem sporcular hem de vatandaşların faydalanabileceği dev bir spor kompleksi ilimize kazandırılmış olacak. Toplam değeri 9 milyon TL olan bu spor yatırımıyla özellikle salon sporlarında büyük bir ilerleme kaydedilmesi beklenirken aynı zamanda ulusal düzeydeki yarışmaların da ilimizde yapılacak olması ayrı bir önem taşıyor.

Devam eden spor yatırımlarına ilişkin bir değerlendirmede bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, ilimizin sportif alandaki ihtiyaçlarının büyük bir kısmının bu yatırımlarla karşılanacağını belirtti. 500 kişi kapasiteli olimpik yüzme havuzunun ve bin 500 kişilik spor salonunun tüm Muş halkının hizmetine açılması için az bir zaman kaldığına dikkat çeken Kartal, ilk olarak olimpik havuz yatırımına ilişkin açıklamada bulundu. Bu projenin toplam bedelinin 4 milyon 46 bin TL olduğunu ifade eden Kartal: Bakanlığımızın 2013 yılında ilimize vermiş olduğu yatırım programı çerçevesinde 500 kişilik yarı olimpik yüzme havuzunun ihalesini yaptık.

2014 yılının Haziran ayında yüzme havuzunun inşaatına başlanıldı ve şu anda da devam ediyor. Artık son aşamalara geldik. İnşallah burası 1 aya kadar bize teslim edilir ve bizde halkımızın hizmetine açacağız. Bizim yüzme havuzumuz 500 kişi kapasiteli. Yarı olimpik yani içinde 2 tane havuz bulunan bir yüzme havuzumuz. Birinci havuzumuz 16´ya 25 yarı olimpik. İkinci havuzumuz ise acemiler ve çocuklar için 4´e 16 ebadında. Bu havuzumuzun alt katında saunası ve fitness salonu da bulunmakta.

Bunların hepsini biz vatandaşların hizmetine sunacağız. Burası bittikten sonra bu kompleksi hem sporcuların hem de vatandaşların hizmetine sunacağız. Belirli saatlerde bayanlara, erkeklere, çocuklara, yetişkinlere göre yaş gruplarına ayırıp hizmet vereceğiz. Bizim amacımız vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmektir. Tabi bu yüzme havuzunu kullanırken vatandaşlarımızın en iyi şekilde kullanmasını istiyoruz. Bu çalışmalardan dolayı başta Bakanlığımıza ve çalışanlarına, Valimize ve Valilik çalışanlarına, İl Müdürlüğümüz çalışanlarına ve burada çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu havuzumuzun sözleşme bedeli 4 milyon 46 bin liradır şeklinde konuştu.   Sporlarının tümünde hizmet vermeye başladık İl Müdürlüğü olarak son yıllarda hemen hemen her spor dalında ciddi ilerlemeler kaydettiklerini vurgulayan Kartal, bin 500 kişi kapasiteli spor salonunda vatandaşların ve sporcuların tüm ihtiyaçlarının düşünüldüğünü belirtti.

Toplam maliyeti 5 milyon TL´yi bulan yatırımla ilgili açıklamalarda bulunan Kartal: Bu spor salonumuzda bin 500 kişilik olup yüzme havuzumuz gibi 2013 yılında ihalesi yapılmış ve 2014 yılı Haziran ayında inşaatına başlanmıştır. Allah nasip ederse burası da 15-20 gün içerisinde bize telsim edilecek ve bizde spor salonumuzu vatandaşlarımızın ve sporcularımızın hizmetine sunacağız. Burada çift taralı tribün ve bir tane de portatif tribün bulunmaktadır. Salonumuzun seyirci kapasitesi bin 500´dür Ayrıca 4 adet soyunma odası, üst tarafta vatandaşlarımız için kafeteryalar, 2 tane antrenman salonu ve alt katta kondisyon salonu mevcut olacaktır.

Buranın toplam maliyeti 5 milyon liradır. Allah nasip ederse salonumuz tamamlandıktan sonra tüm spor camiasına ve vatandaşlara hizmet verecektir. Malumunuz biz son yıllarda özellikle salon sporlarının tümünde hizmet vermeye başladık. Böyle bir salona ihtiyacımız vardı. Örneğin karate, tekvando, judo, güreş, boks, masa tenisi, kort tenisi, badminton gibi daha birçok dalda biz hizmet vermekteyiz. Burada antrenörlerimiz sağ olsunlar baya başarılı oluyorlar. İnşallah bundan sonra ulusal yarışmaları da ilimize getireceğiz. İlimizin tanıtımı için bu gerçekten çok önemli. Ben emeği geçen her kuruma ve çalışanlarına teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri